Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 20. maijs
Pirmdiena
Salvis, Selva, Venta
+17.8 °C
neliels lietus

Daugavpilī būs divas elektromobiļu uzlādes stacijas

Ceļu satiksmes un drošības direkcija (CSDD) jau vairāk nekā pirms gada atsūtīja Daugavpils domei vēstuli saistībā ar elektromobiļu uzlādes stacijas būvniecību. Piemērotas teritorijas šiem būvdarbiem beidzot ir atrastas.

Pirms gada pilsētas vadība izskatīja jautājumu par zemes gabala Kandavas ielā izmantošanu šim mērķim (netālu no veikala „Maxima”). Savukārt tagad Daugavpils domes Pilsētbūvniecības un vides komisijas kārtējā sēdē par optimālākiem tika atzīti citi varianti. Daugavpilī plānots uzbūvēt divas elektromobiļu uzlādes stacijas – stāvvietā pie Esplanādes parka un Smilšu ielā Kultūras pils apkaimē.

Pašlaik Daugavpilī elektromobiļus var uzlādēt CSDD teritorijā Kraujas ielā vai arī mājas apstākļos. Savukārt Daugavpils novadā šādas uzlādes stacijas ir Špoģos un Nīcgalē. CSDD informēja „Latgales Laiku”, ka Daugavpilī reģistrēti pieci elektromobiļi. Iestādes pārstāvji atzīmēja, ka elektromobiļu uzlādes staciju izbūve pilsētā piesaistīs daugavpiliešu uzmanību šim ekoloģiskajam transporta veidam, jo ar katru gadu elektromobiļu skaits valstī pamazām pieaug. Turklāt šajās stacijās savas mašīnas varēs uzlādēt ārzemju tūristi vai Latvijas iedzīvotāji, caurbraucot Daugavpilij.

Elektromobiļu uzlādes staciju tīkls pamazām paplašinās – pašlaik Latvijā ir 72 šādas vietas. CSDD plāno līdz 2021. gadam to paplašināt līdz 150 elektromobiļu uzlādes stacijām.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.