Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 20. maijs
Pirmdiena
Salvis, Selva, Venta
+23.4 °C
neliels lietus

Dzimtā pilsēta iedvesmo

Latgales Centrālajā bibliotēkā tika atklāta fotogrāfa Mihaila Lavrenova darbu izstāde “Interpretācija”. Ekspozīcijā skatāmas žanra fotogrāfijas, kurās autors atklāj savu pilsētvides kontrastu redzējumu.

Daugavpils domes deputāta pienākumu pildīšana netraucē Mihailam realizēt savas radošās ieceres, vēl jo vairāk tāpēc, ka māksla ir viņa sirdslieta jau kopš bērnības. Viņš savulaik apmeklējis Bērnu mākslas skolu, pabeidzis toreizējās Daugavpils mākslas koledžas Saules skola kokapstrādes nodaļu, kur mācījies pie tādiem sabiedrībai labi pazīstamiem māksliniekiem un daiļamata meistariem kā Leonīds Bauļins un Vladimirs Ivanovs. „Saskatīt skaistumu un brīnišķīgo it visā” – šo mākslinieka principu Mihails ielāgoja jau mācību laikā un cenšas to ievērot arī tagad. Tāpēc viņš nevairās fotografēt šķietami nepievilcīgas vietas pilsētā, piemēram, degradētās teritorijas vai brūkošas ēkas, vēl jo vairāk tāpēc, ka uz to fona lieliski izskatās daba. „Pasaulē viss ir interpretācijas rezultāts,” saka Mihails, „ikviens cilvēks, jo īpaši mākslinieks, pasauli redz citādāk.”

Ekspozīcijā skatītāju vērtējumam tiek piedāvātas dažādos periodos un dažādās pasaules malās  tapušas fotogrāfijas. Taču, iemūžinot dažādas vietas, kur viņš ir bijis, Mihails atzīst, ka vislabāk tomēr fotografē dzimto pilsētu, kura viņu pastāvīgi iedvesmo. Radošo pieeju itin visam Mihails demonstrē arī savu darbu nosaukumos. Tie ne tikai atspoguļo fotogrāfijas saturu, bet arī piešķir papildu jēgu. Piemēram, fotogrāfija, kurā redzams sens kapu piemineklis, Mihails nofotografējis vecticībnieku kapsētā, saucas „200 gadus kopā”. Savukārt kadrs ar vecā auto nodošanu metāllūžņos saucas „Nokalpoja…”

Mihaila Lavrenova fotoizstāde skatāma Latgales Centrālajā bibliotēkā līdz 31. martam.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.