Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 22. maijs
Trešdiena
Emīlija, Visu neparasto un kalendāros neierakstīto vārdu diena
+13.9 °C
nedaudz mākoņains

Piešķirs finansējumu kultūras pieminekļiem un objektiem

Līdz 14. jūnijam Daugavpils novada kultūras mantojuma pieminekļu objektu īpašnieki varēs pretendēt uz līdzfinansējumu objektu izpētei, konservācijai, restaurācijai vai atjaunošanai. Pašvaldība izsludinājusi konkursu, kas ļauj šim mērķim piesaistīt līdz 5000 eiro.

Īpašnieki varēs pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu 30 līdz 100% apmērā, tas atkarīgs no paredzētajiem saglabāšanas darbiem. Būvdarbi tiks atbalstīti 50% apmērā, konservācijas un restaurācijas būvprojektu un autoruzraudzības dokumentu izstrāde – 30% apmērā, bet kultūrvēsturiskā inventarizācija vai arhitektoniski mākslinieciskā izpēte – 100% apmērā.

Konkurss paredzēts gan valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu, gan Daugavpils novada aizsargājamo kultūras mantojuma objektu saglabāšanai. Saistošie noteikumi izstrādāti jau pērn, bet konkurss izsludināts šogad. 2019. gada pašvaldības budžetā šim mērķim atvēlēti 7000 eiro.

Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā iekļauti 78 valsts un vietējās nozīmes Daugavpils novada teritorijā reģistrēti pieminekļi. Lielākā daļa no tiem ir arheoloģijas pieminekļi, senkapi un pilskalni. Savukārt Daugavpils novada aizsargājamo kultūras mantojuma objektu sarakstā apkopoti 225 objekti. Pērn saraksts atjaunināts, papildinot to ar 13 aizsargājamiem kultūras mantojuma objektiem. 

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.