„Latgales Laiks” iznāk latviešu un krievu valodās visā Dienvidlatgalē un Sēlijā, „Latgales Laiks” latviešu valodā aptver Daugavpils pilsētu, Augšdaugavas novadu un apkārtējos novadus un pilsētas.
2024. gada 18. aprīlis
Ceturtdiena
Jadviga, Laura
+5.3 °C
apmācies

Mākslinieka Remigijus Venckus vienas dienas izstāde Rotko centrā

Tikai vienu dienu, Muzeju nakts laikā, 18. maijā no plkst. 19.00 līdz 24.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā būs skatāma pazīstamā lietuviešu mediju mākslinieka Remigijus Venckus fotogrāfiju izstāde „Solaris”, kas tapusi, iespaidojoties no poļu filozofa Staņislava Lema idejām zinātniskās fantastikas romānā „Solaris”.

Prof. Dr. R. Venckus ir mākslas kritiķis un mediju mākslinieks, Viļņas Ģedimina Tehniskās universitātes Fundamentālo zinātņu fakultātes Grafikas sistēmu katedras profesors. R. Venckus ir arī mediju mākslinieks, kas parasti darbojas fotomākslas jomā. Viņa daiļrades pamatmotīvi ir atmiņa, laiks un personiskā pieredze, kā arī vīrieša ķermeņa un seksualitātes interpretācijas. Piedalījies 30 grupu izstādēs ārvalstīs un 37 grupu izstādēs Lietuvā, kā arī sarīkojis 50 personālizstādes Lietuvā un 5 ārzemēs. Lietuvā R. Venckus ir pazīstams kā mākslas kritiķis, kurš recenzē laikmetīgās mākslas izstādes un raksta par glezniecību, fotografēšanu un video mākslu.

Brīvajā laikā mākslinieks aizraujas ar grāmatu lasīšanu. Izlasot romānu „Solaris”, pēc mākslinieka domām, vienu no neaizmirstamākajām zinātniskās fantastikas grāmatām, kuru sarakstījis daudzu starptautisku balvu laureāts, poļu intelektuālis un filozofs Staņislavs Lems, R. Venckus sāka veidot Lema krāšņajai zinātniskās fantastikas idejai veltītu fotogrāfiju ciklu. Tas tika darīts, laiku pa laikam fotografējot savādas un īpatnas arhitektūras detaļas, apvienojot dažādus attēlus jaunās konstrukcijās, lai veidotu jaunu iespaidīgu ciklu, kurā varētu intuitīvi paust savas jūtas par vientulību – to vientulību, kas jau ir atainota un izkropļota daudz un dažādos jaunās, neeksistējošās realitātes fotoattēlos.

Jautājums ir par to, kas patiesībā ir “Solaris”, un māksliniekam šķiet, ka tā ir nemateriāla matemātiska formula, līdzīga netveramai džeza mūzikai, kas aizved neierobežotā improvizācijā.

 

Izstāde skatāma bez maksas.