Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 19. jūnijs
Trešdiena
Nils, Viktors
+12.4 °C
skaidrs laiks

Indrēnieši audzēs garšvielas

Indras pagasta 12 maznodrošinātas ģimenes saņēma dārzeņu un garšvielu sēklas, tomātu, ogulāju un augļu stādus un darba rīkus, lai varētu ierīkot mazdārziņus.

Projekta koordinatore, Indras pagasta pārvaldes lauksaimniecības konsultante Valentīna Bārtule pastāstīja, ka šogad īpaša uzmanība pievērsta garšvielām, tāpēc ģimenes saņēma bazilika, timiāna u.c. garšvielu sēklas, kā arī notika lekcija par garšvielu audzēšanu podiņos un mazdārziņos. Stādīšanai mazdārziņos noderēs arī dārza lāpstas, kapļi, lejkannas un citi darba rīki. Tos saņēma visas ģimenes.

Noslēdzoties projektam, indrēnieši rīkos garšvielu izstādi, savukārt ievārījumu svētkos 3. augustā prezentēs ievārījumus, kas būs bagātināti ar garšvielām.

Mazdārziņu projektu Indras pagastā finansē Borisa un Ināras Teterevu fonds, bet to realizē biedrība „Laimīgā Indra”, un, kā teica V. Bārtule, šis projekts mudina cilvēkus darboties arī pašiem, piemēram, šogad dažas maznodrošinātas ģimenes patstāvīgi uzstādīja siltumnīcas.  

 

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.