Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 19. jūnijs
Trešdiena
Nils, Viktors
+13.8 °C
nedaudz mākoņains

Nišas bizness mazpilsētā – auto stiklu tonēšana

Mazā uzņēmējdarbība attīstās tur, kur tai ir labvēlīgi apstākļi. Juris Zīmelis šādu vietu atradis Preiļos, atrodot savu nišu pakalpojumu sfērā -- veicot autostiklu tonēšanu. Nupat viņš izcīnījis otro vietu projektu konkursā „Laukiem būt!” un iegūto naudas balva ieguldīs, lai attīstītos.

Kamēr automehāniķiem darbs ir visu gadu, auto stiklu tonēšanu J. Zīmelis dēvē par vasaras sezonas nodarbošanos. Līdzīgi kā lauksaimniekiem, ziema viņam ir laiks, lai pārdomātu nākamos soļus, kā attīstīties, tai skaitā rakstītu projektus un piedalītos projektos ar mērķi saņemt līdzfinansējumu savas ieceres īstenošanai. Jautājot, kāda būtu alternatīva, uzņēmējs atbild bez ilgām pārdomām – doties peļņā uz ārzemēm. Pirmais atspēriena punkts sava uzņēmuma nodibināšanai bijusi sekmīgā dalība Preiļu novada domes organizētajā mazo grantu konkursā. Saņemtais līdzfinansējums ieguldīts piemājas garāžas būvniecībā, izveidojot vietu, kur tonēt auto stiklus. Pirms tam izrēķinājis, ka ieguldīt kādā jau esošā ēkā, tukšās garāžās kādā citā pilsētas nostūrī nebūs izdevīgi. Zīmīgi, ka līdzīgi rīkojusies arī Jura sieva Aija Zīmele, kas turpat mājās šuj bērnu rotaļlietas, izveidojot savu rokdarbu zīmolu „Bērnības zeme”.

Visu rakstu lasiet 21. maija numurā.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.