Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 22. septembris
Svētdiena
Maigurs, Mārica, Māris
+9.9 °C
neliels lietus

Redzēt -- ne tikai skatīties

18. jūlijā plkst. 16:30 Daugavpils Māla mākslas centrā (18.Novembra iela 8) tiks atklāta  Irinas Maskalenko foto izstāde "Redzēt - ne tikai skatīties", kas tapusi sadarbībā ar TLMS "Latgale". Izstāde būs skatāma līdz 25. augustam.

Irinai Maskalenko ir 35 gadi. Viņa absolvēja Daugavpils Universitāti, iegūstot angļu un franču valodas bakalaura grādu un maģistra grādu starpkultūru attiecību menedžera specialitātē.

Kādu laiku strādāja birojā – sākot ar sekretāres amatu un nonākot līdz direktora amatam, taču aizraušanās ar fotogrāfiju bija spēcīgāka nekā vēlme attīstīt biroja darbinieka karjeru.

„Radīt man nozīmē dzīvot. Spēja pārveidot to, kas ir tev apkārt ikdienā, par kaut ko brīnumainu, lūk, tas ir mans uzdevums. Kad es fotografēju, manā galvā dzimst attēls, un es to pārveidoju fotogrāfijā, strādājot ar priekšmetiem, gaismu un ēnu, apstrādājot tās. Es cenšos fotografēt tā, lai manos darbos varētu lasīt noteiktu jēgu, lai būtu krāsu estētika. Esmu pārliecināta, ka iespējams atrast un saskatīt neticamo visbanālākajos apstākļos. Man ir ļoti svarīgi to parādīt cilvēkiem”.

Irina nodarbojas ar fotogrāfiju 10 gadus, un viņas fotogrāfijas jau atpazīst, pat ja uz tām nav viņas paraksta. Viņai ir savs, no citiem atšķirīgs stils. Viņas bildes vienmēr ir emocionālas un ļoti jutekliskas. Tās nevis vienkārši nodod, bet gan rada noskaņojumu. Pie tām rodas vēlēšanās apstāties un aizdomāties. Vai vienkārši gūt baudījumu.

„Mani personīgie pārdzīvojumi, emocionālās pārbaudes palīdz man smalkāk izjust šo pasauli. Manas dzīves sarežģītajos periodos, lai cik tas šķistu dīvaini, es vienmēr cenšos smalki iejusties visā, ar ko saskaros. Tas nevar neatspoguļoties manās fotogrāfijās.

Krāsa, jēga, pozas un tēli – it viss ir svarīgs. Īpaši uzrunā, man šķiet, pašportreti, kuri ir gājuši līdzās izmaiņām manā personīgajā dzīvē, arī tie ir eksponēti šajā izstādē. Dažreiz es meklēju modeli un pārdomāju it visu: apģērbu, pozu, izpētu vietu dažādos dienas laikos, laika apstākļus, radu tēlu, piemēram, kā ar meiteni latvāņos. Tā ir stipra un mierīga meitene, kas droši stāv uz kājām starp nāvējoši indīgajiem augiem. Kad to radīju, domāju par garā stipra cilvēka tēlu, kas neatkarīgi no apkārt notiekošā nemaina savu būtību un dzīvo pilnīgā harmonijā ar sevi un apkārtni. Ik pa laikam es rīkoju šāda veida radošus projektus, lai vizualizētu savas fantāzijas”.

Irinas fotogrāfijas tika pieņemtas un uzdrukātas visā pasaulē pārdoto dizainera apģērbu Aristocrat Kids kolekcijas katalogā. Dažas bildes piedalījās juvelierizstrādājumu Santasi zīmola reklāmas kampaņā Lielbritānijā. Irina sadarbojas ar populāro kāzu žurnālu Ligavam.lv. Daugavpilī viņas fotogrāfijas regulāri rotā jaunā mediju projekta www.chayka.lv publikācijas.

„Manas fotogrāfijas ceļo pa visu pasauli un palīdz cilvēkiem īstenot labestīgākos un gaišākos mērķus. Tā ir mana pirmā fotogrāfiju personālizstāde, kuru nolēmu veltīt manai 35 gadu jubilejai un parādīt skatītājiem savus darbus”.