Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 17. jūlijs
Trešdiena
Aleksejs, Aleksis, Alekss
+13.2 °C
neliels lietus

Aicina ziņot par latvāņu izplatību pilsētā

Lai atbildīgie dienesti spētu sekmīgāk īstenot kompleksus pasākumus Sosnovska latvāņu iznīcināšanā, pašvaldība aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un ziņot Daugavpils Komunālās saimniecības pārvaldei par vietām, kur aug latvāņi, „Latgales Laiku” informēja Daugavpils domē.

Lai gan Daugavpils pašvaldībā problēmas ar latvāņu izplatību nav tik lielas kā daudzās Latvijas lauku teritorijās, nepieciešams maksimāli apzināt teritorijas, kur pilsētā ir latvāņu audzes.

Sosnovska latvānis (Heracleum sosnowsky) ir latvāņu ģints suga, kas Latvijā ieviesta mākslīgi. Latvānis rada lielas ekoloģiskas problēmas. Tas spēj veidot lielas un blīvas audzes, kā rezultātā pakāpeniski samazinās floras bioloģiskā daudzveidība.

Vienlaikus ar ekoloģiskajām problēmām latvānis rada arī nopietnus draudus cilvēka veselībai. Auga šūnsula satur ķīmiskus savienojumus, kas saules gaismas iedarbībā izraisa nopietnus ādas apdegumus.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.