Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 22. jūlijs
Pirmdiena
Marija, Marika, Marina
+16.5 °C
neliels lietus

Jānis Averjanovs: „Ar lauksaimnieka profesiju jālepojas”

Jānis Averjanovs ar brāli un vecākiem saimnieko Prodes pagastā. Viņš būvējas un plāno dažādot saimniecību, jo lauksaimniecību uzskata par perspektīvu nozari.

Iebraucot pagalmā, ieraugām lielu angāru. Pirmā doma, ka tā būs lauksaimniecības tehnikas novietne. „Angārs kalpos kā ferma. Tagad pasaulē atsakās no tradicionālām siltajām kūtīm no koka un būvē to, kas nekaitē lopiem un ir izdevīgi pašam,” skaidro Jānis, piebilstot, ka angāru, kas ir izgatavots no tenta auduma, ieraudzījis internetā. Jaunajā fermā ziemā varēs turēt gandrīz 30 lopus -- piena govis, galvenokārt sarkanraibās un melnraibās, un jaunlopus. Govīm patīk temperatūra līdz -15o C ziemā un līdz +15o C vasarā, teic saimnieks.  

Turpat redzams traktors, siena pļaujmašīna un prese, arkls, sējmašīna u.c., un tas viss iegādāts par divu projektu naudu ES jaunā lauksaimnieka atbalsta un saimniecības modernizācijas programmas ietvaros.

Visu rakstu lasiet 9. jūlija numurā.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.