Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 20. septembris
Piektdiena
Ginters, Guntra, Marianna
+9.0 °C
daži mākoņi

Ražo maizes un kafijas dēlīšus ar stāstu

Lielas un mazas karotes, maizes abra, kafijas dēlīši ar iegravētām atziņām, koka kluči ar latviešu alfabēta burtiem. Šie un citi koka priekšmeti top amatnieka Jāņa Spuriņa darbnīcā Līvānos.

Sarunas dienā Jānis izgatavojis lāpstiņas, ar kurām, kā teic meistars, saimnieces var apgriezt kotletes pannā. Blakus kastē ir mazu un lielu karošu sagataves. Jānis grebj tās gadatirgos, kad apsīkusi pircēju plūsma. „Ir jāstrādā. Esmu pats sev saimnieks. Ja slinkošu, tad nebūs ne centa iztikai. Un man patīk koks, koka smarža un spēja pārvērsties. Osis ir vislabākais koks, tas viegli padodas visiem instrumentiem. Izmantoju arī kļavu, kadiķi, priedi, ozolu, liepu. Ja dari darbu, kas tev patīk, tad tev nebūs kreņķu,” saka meistars.

Jānis izgatavo arī sviesta kuļamos, gurķu un kāpostu skābēšanas traukus, pirts ķipīšus, rotu lādītes, bērnu koka konstruktorus u.c.  

Visu rakstu lasiet 2. augusta numurā.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.