Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 16. septembris
Pirmdiena
Asja, Asnate, Dāgs
+11.1 °C
daļēji mākoņains

Zarasu iedzīvotāji gadatirgū iepērkas nesteidzīgi

Autores foto

No 15. līdz 17. augustam Zarasos norisinājās pilsētas svētki, kuru pasākumi bija veltīti teātrim, dejām, literatūrai un dažādu stilu mūzikai (rokmūzikai, klasiskajai mūzikai u.c.). Trīs dienas pilsētas centrā notika liels gadatirgus, kurā tika piedāvātas dažādas izklaides un radošās darbnīcas.

Gadatirgū Zarasos sapulcējās visa Lietuva. Renāte Kozlovskaite savas preces – kūpinātas jūras un ezeru zivis, atveda no Palangas. „Uz šejieni braucam katru gadu, taču ne tāpēc, ka šeit visiem garšo zivis, bet gan tāpēč, ka Zarasos prot rīkot svētkus,” saka Renāte, „šajā pilsētā ir savas tradīcijas, turklāt šeit ir īpaši, viesmīlīgi cilvēki, droši vien, dzīvojot tik skaistā vietā, citādi nemaz nevar būt.” Dzīvesbiedri Zubreviči brauc uz Zarasiem no Jonišķiem, un arī viņi šeit bijuši jau vairākkārt. Zubreviči izdomā pīrāgu receptes un paši cep tos no dabīgajiem Lietuvas produktiem. „Pierobeža ar Latviju atšķiras no pārējās Lietuvas,” saka dzīvesbiedri, „te mēs jūtamies kā mājās, jo Zarasi, tāpat kā Jonišķi, atrodas pie pašas Latvijas robežas.”

 

Visu rakstu lasiet 23. augusta numurā.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.