Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 15. oktobris
Otrdiena
Eda, Hedviga, Helvijs
+10.2 °C
apmācies

“Divas dzejas sejas” Raiņa Jasmuižā

12. septembrī plkst. 13.00 Aizkalnes tautas namā (Raiņa iela 7, Aizkalne, Aizkalnes pag.) notiks Dzejas dienu pasākums, kurā būs tikšanās ar dzejniecēm Indru Brūveri-Darulieni un Zani Brūveri-Kvēpu un notiks viņu vadītās dzejas meistardarbnīcas.

Dzejas meistardarbnīcās būs iespēja ietērpt sajūtās burtus, zilbes un vārdus, lai uzburtu katram īpašu savu dzejas pasauli.

Indra Brūvere-Daruliene ir tulkotāja un atdzejotāja, galvenokārt no lietuviešu valodas, raksta dzeju bērniem. Indra organizē, vada un piedalās dažādos literāros pasākumos, semināros un dzejas festivālos. Raksta dzeju bērniem. Darbi publicēti almanahos, žurnālos, dzejoļi tulkoti un publicēti lietuviešu valodā.

Zane Brūvere-Kvēpa ir tulkotāja un atdzejotāja no lietuviešu un turku valodas, raksta dzeju bērniem. Darbojusies sabiedrisko attiecību jomā, vada un organizē literāros pasākumus, ir jauno autoru atklājēja. Darbojas literārā konkursa bērniem un jauniešiem “Doma izgaismo vārdu” žūrijā, vadījusi dzejas meistardarbnīcas, dzeja un atdzeja publicēta presē.

Abām dzejniecēm 2018. gadā kopā ar tēvu, dzejnieku Pēteru Brūveri iznācis dzejoļu krājums „Brūveri brūvē”, kas “Bērnu un jaunatnes žūrijā” 2018. gadā ieguva godpilno trešo vietu.

Indras Brūveres-Darulienes un Zanes Brūveres-Kvēpas dzejoļus komponējis komponists Māris Lasmanis.

Pasākuma mērķis ir Raiņa jaunības dzīvesvietā “Jasmuižā” popularizēt Dzejas dienu tradīciju un veicināt interesi par mūsdienu bērnu dzeju.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.