Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 16. oktobris
Trešdiena
Daiga, Dinārs, Dinija
+11.0 °C
apmācies

Kravas vilcienā atrod cigarešu kontrabandu

24. septembrī Indras MKP muitas amatpersonas, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena kontroli, vagonā zem akmeņoglēm atklāja noslēptas kastes ar cigaretēm. Kontroles rezultātā tika izņemti 480 000 gabali cigarešu.

Savukārt citā vilciena sastāvā ar skaidu kravu atklāja kastēs 100 000 cigarešu. 

23. septembrī muitnieki sadarbībā ar Valsts robežsardzes (VRS) amatpersonām Indras MKP atklāja, ka kontrabandas cigaretes tiek slēptas vagonu rāmju konstrukcijās un zem cisternām esošajās noliešanās lūkās. Slēptuvēs atradās iepakojumi ar 21 220 cigaretēm. 

22. septembrī kravas vilciena skenēšanas attēlu analīzes rezultātā kādā bunkura tipa vagonā atrasti polietilēnā plēvē ietīti iepakojumi ar 60 000 gabaliem cigarešu.

20. septembrī sadarbībā ar VRS amatpersonām no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena fiziskās kontroles gaitā divos vagonos zem akmeņoglēm tika konstatēti iepakojumi ar cigaretēm. Kopumā tika izņemti 20 000 cigarešu.

Pēc provizoriskiem aprēķiniem, valstij nenomaksāto nodokļu apjoms par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 109 000 eiro.

Par konstatētajiem pārkāpumiem uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās. Lietu materiāli tiks nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesu uzsākšanu.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.