Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 16. oktobris
Trešdiena
Daiga, Dinārs, Dinija
+11.0 °C
apmācies

Iedzīvotāju forumā mudina būt sabiedriski aktīviem

Risināt problēmas, nevis par tām sūkstīties – daloties šādā motivācijā, pagājušo ceturtdien, 3. oktobrī, Preiļu Kultūras namā pulcējās Preiļu, Riebiņu, Vārkavas, Aglonas un Līvānu novada sabiedriski aktīvie iedzīvotāji. Šis ir jau trešais  iedzīvotāju forums, ko rīko Viduslatgales pārnovadu fonds, kura mērķis bija aicināt iedzīvotājus uz ideju apmaiņu par sev svarīgiem jautājumiem.

Vēl pirms foruma Preiļos līdzīgas sarunas organizētas novadu pagastos. „Vasarā Līvānu, Preiļu, Riebiņu, Vārkavas un Aglonas novadā rīkojām iedzīvotāju apkaimes ideju darbnīcas,” stāsta Viduslatgales pārnovada fonda valdes locekle Evija Caune, “aicinājām iedzīvotājus sanākt kopā un domāt, kas tad ir vajadzīgs, lai sadzīve novados būtu ērtāka, dzīves kvalitāte būtu labāka.” Lai to panāktu, būtu jāstiprina pilsoniskā atbildība, praktiski tas nozīmē būt gatavam ieguldīt savu laiku, darbu, zināšanas kopīgai problēmu risinājumu meklēšanai. Tā kā cilvēku laukos kļūst mazāk, nabadzīgāks kļūst pakalpojumu klāsts, darbu pārtrauc frizieris, aizveras ārsta prakse, darba laiku saīsina vietējais veikals. Meklējot risinājumus šīm neērtībām, apkaimes darbnīcu dalībnieki nāca klajā ar idejām – potenciālajiem pieteikumiem projektu konkursiem. Grantus dažu simtu eiro apmēros ik gadu piešķir Viduslatgales pārnovadu fonds, bet neiztikt arī bez pašvaldību atbalsta. Līvānu novadā pēc iedzīvotāju rosinājuma pašvaldība apsolījusi iekārtot pludmali Daugavas krastā. Aglonā iedzīvotāji apsver domu rīkot Daugavpils ielas svētkus.

 

Visu rakstu lasiet 8. oktobra numurā.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.