DAUGAVPILĪ

Daugavpils teātris

11. oktobrī pl. 18.30 izrāde „Kailais karalis”.
12. oktobrī pl. 18.00 luga „Kliedzēji” (pēc J. Klīdzēja romāna motīviem).
15. oktobrī pl. 19.00 apvienības „Vilson Production” viesizrāde -- Rasas Bugavičutes Pēces izrāde „Kļov”.
18. oktobrī pl. 18.30 un 20. oktobrī pl. 15.00 Nikolaja Gogoļa un Monikas Zīles luga „Revidents Sylagolā”.
19. oktobrī pl. 18.00 Ludmilas Razumovskas izrāde „Dārgā Jeļena Sergejevna”.
Skatāma Linarda Onzula jubilejas fotogrāfiju izstāde.

Kultūras pils

11. oktobrī pl. 18.30 Krievijas aktieru Igora Aksjutas, Alekseja Roma un Svetlanas Šimanskas koncertprogrammas „Tas viss ir ar tevi”.
15. oktobrī pl.19.00 Marijas teātra (Krievija) aktieru baleta izrāde „Karmenas svīta”, veltīta slavenajai krievu balerīnai Maijai Pļiseckai.
17. oktobrī pl. 18.00 festivāla „ReStArt” kamerorķestra „Daugavpils sinfonietta” un profesionālā pūšamo instrumentu orķestra „Daugava”, rokgrupas, Antras Stafeckas, Diānas Paško un Ata Ieviņa koncerts „Daugavpils piesitiens”.

Mūzikas klubs „Artilērijas pagrabi”

11. oktobrī pl. 19.00 pasākums „Overcast Rain”.
12. oktobrī pl. 22.0 festivāla „ReStArt” post-rock grupas „Tempus” koncerts.
17. oktobrī pl. 22.00 festivāla „ReStArt” grupas „Valters Big band” (Rīga) koncerts.
19. oktobrī pl. 22.00 festivāla „ReStArt” dark-dance indie grupas „Blank” (Viļņa, Lietuva) koncerts.
20. oktobrī pl. 21.00 festivāla „ReStArt” Maksima Traškeviča Stand-Up izrāde „Humors pa latviski”.

Krievu kultūras centrs

12. oktobrī pl. 12.00 Svētā mocekļa Jāņa Pommera 85, nāves dienas piemiņas pasākums.

Māla mākslas centrs

12. oktobrī no pl. 12.00 līdz 18.00 festivāla „ReStArt” atvērto durvju diena.

Vienības nams

13. oktobrī pl. 16.00 festivāla „ReStArt” Lindas Leen (vokāls) un Riharda Lībieša (ģitāra) koncerts „Introversijas”.

Daugavpils novada kultūras centrs „Vārpa”

Līdz 15. oktobrim Baltajā zālē skatāma grafikas darbu izstāde „Reminiscences”.
21. oktobrī pl. 19.00 teātra „Nitja” viesizrāde -- asaru komēdija „Pārvērtības vai Švabrakadabra”.

Poļu nams

15. oktobrī pl. 17.30 Poļu kultūras centra instrumentālā ansambļa koncerts „Zem rudens zeltītiem zariem”.
18. oktobrī pl. 14.00 bērnu daiļlasīšanas koncerts.
Skatāma Jeļenas Ondzules izstāde „Dzīvesprieks”.

Māla mākslas centrs

18. oktobrī pl. 16.00 atklās Tautas lietišķās mākslas studijas „Latgale” un Daugavpils mākslinieku izstādi „Rezolūcija”.

Marka Rotko mākslas centrs

Skatāmi Marka Rotko jaunie oriģināli un jaunās sezonas izstādes, kas veltītas Marka Rotko dzimšanasdienai, proti, Osvalda Zvejsalnieka darbu izstāde „Glezniecība”, Anitas Melderes darbu izstāde „Es esmu”, Lietuvas mākslinieku projekta darbi „Atmiņas”, Basil Alkazzi (Monako) darbu izstāde „Pārvietošanās” un Erdmutes Blakas (Vācija) darbu izstāde „Glezniecība”, Starptautiskā glezniecības simpozija „Mark Rothko 2019” darbu izstāde un Māra Uldrika darbu izstāde „Kompozīcijas”.

Latgales Centrālā bibliotēka

Darbojas lasītāju rokdarbu izstāde.

Baltkrievu kultūras centrs

Skatāma Veltas Loces gleznu izstāde.

Novadpētniecības un mākslas muzejs

Darbojas festivāla „ReStArt” Mārča Stumbra izstāde „Dzīvot mākslā”, glezniecības izstāde „Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā 2019”, Leonīda Baulina RetroFoto kolāža „Sejas, mirkļi… un ne tikai” un izstāde „Novadpētniekam Zalamanam Jakubam -- 100”.

Viesnīca „Park Hotel „Latgola””

Skatāma Gunāra Kroļļa darbu izstādi „Grafika” no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas.

DAUGAVPILS NOVADĀ

Medumu pagasts

11. oktobrī pl. 15.00 TN pasākums senioriem „Ar lapkriti sadancī dodos es”.

Kalkūnes pagasts

11. oktobrī pl. 16.00 pagasta pārvaldes zālē senioru pasākums un rudens balle.
Līdz 31. oktobrim pagasta pārvaldē skatāma fotogrāfiju izstāde „Kalkūne tagad”.

Sventes pagasts

11. oktobrī pl. 18.00 TN ģitārista Vladislava Trojāna koncerts.

Laucesas pagasts

13. oktobrī pl. 14.00 Sabiedriskā centra „Laucesa” 10 gadu jubilejas pasākums.
Līdz 31. oktobrim Laucesas pagasta bibliotēkā melnbaltās fotogrāfijas izstāde „neaizskartie augi”.
Līdz 31. oktobrim SC „Laucesa” Veltas Loces gleznu izstāde „Ziedu pasaulē es gribētu palikt…”

Ambeļu pagasts

15. oktobrī pl. 12.00 KN atpūtas pasākums senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām „Satikšanās lapkritī”.

Kalupes pagasts

15. oktobrī pl. 17.00 pagasta pārvaldē aušanas darbnīca.

Biķernieku pagasts

16. oktobrī pl. 15.00 KN viktorīna sākumskolas vecuma bērniem „Pasakas apkārt tev”, pl. 19.00 helovīna tematisks pasākums „Sagaidot rudeni”.

Skrudalienas pagasts

17. oktobrī pl. 18.00 Silenes KN atpūtas vakars „Tiem, kam pāri…”
19 oktobrī pl. 11.00 Skrudalienas bibliotēkā radošā darbnīca bērniem „Rudens -- bagāts vīrs”.

Vaboles pagasts

18. oktobrī pl. 17.00 KN intelektuālā spēle „Kas? Kur? Kad?”

Višķu pagasts

18. oktobrī pl. 19.00 Višķu sabiedriskajā centrā folkloras kopas „Dyrbyni” danču vakars un deju meistarklases.

Nīcgales pagasts

18. oktobrī pl. 19.00 TN vokālo ansambļu saiets-koncerts „Rudens vēju nesta dziesma skan”.

Naujenes pagasts

Naujenes tautas bibliotēkā skatāma Raimunda Ratkeviča ceļojoša fotoizstāde „Debesis iekrita tevī”.

ILŪKSTES NOVADĀ

Bebrenes pagasts

11. oktobrī pl. 13.00 KN senioru rudens kartupeļu svētki.

Dvietes pagasts

19. oktobrī pl. 11.00 KN senioru balle.
20. oktobrī pl. 12.00 Dvietes muižā fotosesijas „Par ziedošu ābeli nav skaistāks nekas, tā vien dvēsele izskatās”.

Ilūkste

Darbojas Sarmītes Bogdanovičas fotogrāfiju izstāde „Otra puse”.

KRĀSLAVAS NOVADĀ

Krāslava

11. oktobrī pl. 14.00 KN Krāslavas krievu dziesmu ansambļa „Ivuška” 30 gadu jubilejas koncerts.
11. oktobrī pl. 17.00 Krāslavas pils staļļu izstāžu zālē atklās absolventu un bijušo skolotāju darbu izstādi, veltītu Krāslavas mākslas skolas 30 gadu jubilejai.
12. oktobrī pl. 21.00 KN diskotēka.
14. oktobrī pl. 10.00 centrālajā bibliotēkā viesosies rakstniece, tulkotāja un dzejniece, bērnu grāmatu autore Inese Paklone.
19. oktobrī pl. 11.00 KN Krāslavas fotokluba „Zibsnis” 10. sezonas fotoplenērs „Ģimenes un bērnu fotogrāfija”.
Līdz 31. oktobrim centrālajā bibliotēkā darbojas Jevgeņijas Ruseckas vāzīšu kolekcijas izstāde.
Līdz 1. novembrim Kultūras namā skatāma izstāde „Latgales ainava”.
Krāslavas vēstures un mākslas muzejā darbojas muzeja fondu darbu izstāde „Rudens krāsu pieskāriens”.

Indras pagasts

Aušanas darbnīcā „Indra” skatāma tekstilmākslinieces Olgas Jokstes jubilejas izstāde „Tekstils -- mans dzīves stils”.

DAGDAS NOVADĀ

Dagda

12. oktobrī pl. 16.00 KC Baltkrievu kultūras diena, veltīta Baltkrievijas Republikas 100. gadadienai.
17. oktobrī pl. 18.00 KC muzikāla leļļu izrāde bērniem „Mošķu diena”.
18. oktobrī pl. 10.00 Dagdas vidusskolas sporta laukuma atklāšanas svētki.
19. oktobrī pl. 11.00 KC Tradīciju skolas nodarbība.

Svariņu pagasts

19. oktobrī pl. 14.00 TN Starptautiski mazākumtautību kultūras svētki „Zavaļinka”.

LĪVĀNU NOVADĀ

Līvāni

12. oktobrī pl. 14.00 KC Baltkrievu kultūras diena ar slāvu kultūras ansambli „Uzori”.
Līdz 9. novembrim Latgales mākslas un amatniecības centrā skatāma stikla mākslas darbu izstāde „Būt/To be”.

Jersikas pagasts

19. oktobrī pl. 19.00 TN Laura Valtera akustiskais koncerts.

Sutru pagasts

Līdz 28. oktobrim KN skatāma Olgas Kuzminas (Naujenes pagasts) fotogrāfiju izstāde.

Rožupes pagasts

Līdz 28. oktobrim KN darbojas Jēkaba Graubiņa Līvānu mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde.

PREIĻOS

13. oktobrī pl. 17.00 KN koncertprogramma „Gershwin”. Piedalās Francijas mūziķi Jean-Marc Foltz (klarnete) un Stephan Oliva (klavieres).
22. oktobrī pl. 18.00 KN liliputu cirka viesizrāde.

VĀRKAVAS NOVADĀ

Rožkalnu pagasts

12. oktobrī pl. 20.00 KN lauksaimnieku svētki „Maģiska nakts”.

Upmalas pagasts

Kultūras centra zālē darbojas Zanes Vucenas (Bramanes) gleznu izstāde „Laiki”.

RIEBIŅU NOVADĀ

Riebiņu pagasts

12. oktobrī pl. 14.00 KC senioru piecgades balle „Par prieku sev, par prieku tev”, pl. 16.00 večerinka pie galdiņiem.
18. oktobrī pl. 22.00 KC balle ar grupu „Kingi” un īpašiem viesiem grupu „Transleiteris”.

Galēnu pagasts

13. oktobrī pl. 12.30 Vydsmuižas katoļu baznīcā draudzes kora 15 gadu jubilejas koncerts, pēc tam Svētā Mise.

Rušonas pagasts

19. oktobrī pl. 15.00 KN Ķirbju svētki.

Sīļukalna pagasts

19. oktobrī pl. 19.00 KN Sīļukalna pamatskolas 70 gadu jubilejas pasākums.

RĒZEKNĒ

Bērnu bibliotēka

11. oktobrī pl. 14.00 radošā darbnīca „Sapnis par rozi”.

Latgales kultūrvēstures muzejs

11. oktobrī pl. 15.00 atklās Anastasijas Bikovas un Grietas Butjankovas darbu izstādi.

Nacionālo biedrību kultūras nams

11. oktobrī pl. 18.00 teātra „Joriks” sniegumā izrāde „Ģimenes vakariņas”.
13. oktobrī pl. 15.00 teātris „Joriks” rādīs pasaku lugu visai ģimenei „Cariene varde”.
15. oktobrī Moldovas Valsts dramatiskā jauniešu teātra „S ulici roz” viesizrādes:
pl. 15.00 izrāde bērniem „Smaragda pilsētas burvis”,
pl. 18.00 muzikāla izrāde par Edīti Piafu „Padam… Padam…”
No 17. līdz 20. oktobrim Jurija Tiņanova 125. gadadienai veltīts Starptautisks teātru festivāls „Tiņanova rudens 2019”.
19. oktobrī pl. 19.30 instrumentālā ansambļa „L’Chaim” koncerts „Šampanieša dzirkstis”.

Latgales vēstniecība „Gors”

11., 12. un 13. oktobrī Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls „ORGANismi”.
13. oktobrī pl. 14.00 latviešu filma „Nekas mūs neapturēs”.
14. oktobrī pl. 18.00 festivāla „Open place” godalgoto filmu maratons.
19. oktobrī pl. 19.00 teātru festivāla „Zelta maska Latvijā” izrāde „Solījums rītausmā”.
20. oktobrī pl. 20.00 grupas „Credo” koncerts „Zelta sastāvs”.

Kultūras nams

12. oktobrī pl. 20.00 atpūtas vakars visām paaudzēm.
16. oktobrī pl. 18.00 Rēzeknes tautas teātra izrāde „Kaprona eglīte. Dīvainis. Mikroskops” (pēc V. Šukšina stāstu motīviem).
19. oktobrī pl. 18.00 liliputu cirka viesizrāde.

Centrālā bibliotēka

16. oktobrī pl. 15.00 tikšanās lasītāju klubā „LASIs”

RĒZEKNES NOVADĀ

Gaigalavas pagasts

11. oktobrī pl. 21.00 KN muzikantu saites.
15. oktobrī pl. 13.00 KN leļļu teātra „Tims” viesizrāde „Mošķu diena”.

Sakstagala pagasts

12. oktobrī pl. 10.00 Fr. Trasuna muzejā „Kolnasāta” F. Trasuna 155. gadadienas pasākums.

Rikavas pagasts

12. oktobrī pl. 13.00 KN senioru atpūtas pasākums.

Lūznavas pagasts

12. oktobrī pl. 14.00 Lūznavas muižā atklās Marutas Raudes keramikas izstādi „Vienmēr maksimāli”, pl. 15.00 koncerts „Gershwin”, piedalās Jean-Marc Foltz un Stephan Oliva (Francija).
18. oktobrī pl. 13.00 Lūznavas muižā ciklā „Literāras sarunas” saruna ar bērnu grāmatu autori Luīzi Pastori”.

Audriņu pagasts

12. oktobrī pl. 20.00 KN vakars šansona stilā.

Bērzgales pagasts

13. oktobrī pl. 11.00 KN animācijas filma ģimenei „Lielais ceļojums”.
20. oktobrī pl. 11.00 KN latviešu filma „Oļegs”.

Mākoņkalna pagasts

14. oktobrī pl. 16.00 bibliotēkā bērnu pasākums „Ciemos nāk pasakas”.

Nautrēnu pagasts

16. oktobrī pl. 10.00 sporta hallē-kultūras namā leļļu teātra „Tims” viesizrāde bērniem „Mošķu diena”.

Ozolmuižas pagasts

17. oktobrī pl. 14.30 bibliotēkā pasākums bērniem „Palasīsim pasaciņu!”, pl. 15.00 dikcijas vingrinājumu darbnīca lasītājiem.

Maltas pagasts

18. oktobrī pl. 16.00 vēstures muzejā izglītojošs pasākums „Apģērba attīstība Latgalē XVIII gs. -- XIX gs. Tautastērpu komplektēšana mūsdienās”.
19. oktobrī pl. 19.00 KN sieviešu kora „Madariņa” 20 gadu jubilejas koncerts.

Feimaņu pagasts

19. oktobrī pl. 19.00 KN amatierteātru saiets „Smieklu vācele”.

Kaunatas pagasts

19. oktobrī pl. 19.00 KN kāzu jubilāru pasākums „Kāzu valsis”.

Pušas pagasts

20. oktobrī pl. 13.00 TN galda spēļu sacensības bērniem „Rudens Bingo”.

VIĻĀNOS

14. oktobrī pl. 10.00 KN leļļu teātra „Tims” viesizrāde „Mošķu diena”.
19. oktobrī pl. 12.00 KN liliputu cirka viesizrāde.

BALVU NOVADĀ

Balvi

12. oktobrī no pl. 9.00 pie KAC Lauku labumu tirgus.
12. oktobrī pl. 15.00 Balvu muižā svētku pēcpusdiena tiem, kuriem ir 50 un vairāk gadu.
15. oktobrī pl. 18.00 Balvu pamatskolā tikšanās veselīgā uztura piekritēju pulciņā.
18. oktobrī pl. 11.00 dažādās ēkās Balvu grāmatu svētki.
18. oktobrī pl. 19.00 bērnu un jauniešu centrā pasākums „Bolwen dynamite fest 2019”.
19. oktobrī pl. 10.00 centrālajā bibliotēkā izglītojošs pasākums „Apģērba attīstība Latgalē XVIII gs. -- XIX gs. Tautastērpu komplektēšana mūsdienās”.

Tilžas pagasts

15. oktobrī pl. 12.00 bibliotēkā tikšanās ar dzejnieku Uldi Ausekli.
18. oktobrī pl. 12.30 bibliotēkā tikšanās ar literāti Ingu Jērumu.

Balvu pagasts

18. oktobrī pl. 12.30 bibliotēkā tikšanās ar noplēšamo kalendāru veidotāju Gundegu Sēju.

Kubulu pagasts

18. oktobrī pl. 12.00 KN tikšanās ar literātiem Maiju Pohodņevu un Modri Pelsi, pl. 14.00 tikšanās ar literāti Marutu Kusiņu.

RUGĀJU NOVADĀ

Lazdukalna pagasts

18. oktobrī pl. 19.00 SN amatierteātris „Zibšņi” rādīs izrādi „Tāva meitas”, pl. 22.00 balle ar grupu „Ginc&Es”.

LUDZĀ

14. oktobrī TN Moldovas Valsts dramatiskā jauniešu teātra „S ulici roz” viesizrādes:
pl. 12.00 izrāde bērniem „Smaragda pilsētas burvis”,
pl. 18.00 muzikāla izrāde par Edīti Piafu „Padam… Padam…”
16. oktobrī pl. 14.00 galvenajā bibliotēkā atklātā nodarbība „Ekodiena”.
17. oktobrī pl. 11.00 jauniešu erudīcijas konkurss „Bez špikera”.

JĒKABPILĪ

Krustpils kultūras nams

13. oktobrī pl. 17.00 Jāņa Šipkēvica un mūziķu apvienības „Nepāriet” koncerts. Programmā Imanta Kalniņa mūzika.
19. oktobrī pl. 14.00 krievu ansambļa „Bariņa” koncerts „Draugu tikšanās rudenī”.

Jēkabpils tautas nams

14. oktobrī pl. 12.00 senioru deju nodarbība.
15. un 17. oktobrī pl. 18.00 un 18. oktobrī pl. 17.00 filma „Nekas mūs neapturēs”.
16. oktobrī pl. 19.00 Kamermūzikas dienas koncerts „Brāmss iedvesmo Plakidi”. Piedalās Ieva Parša (balss), Guna Šnē (čells), Agnese Egliņa (klavieres), Egīls Šēfers (klarnete).
19. oktobrī pl. 20.00 Stand_Up apvienības „Comedy Latvia” viesizrāde „Tas nav nopietni”.

Mežaparks

19. oktobrī pl. 10.30 atvasaras pasākums „Diena kopā ar ģimeni”.

JĒKABPILS NOVADĀ

Zasas pagasts

11. oktobrī pl. 10.00 KN Mazo zinātnieku pasākums, pl. 19.00 stāvizrāde „Rūgtais pārītis”.

Rubenes pagasts

19. oktobrī pl. 18.00 KN Ābeļu amatierteātra viesizrāde -- A. Niedzviedža luga „Viņa ir īstā, muterīt!”

Leimaņu pagasts

19. oktobrī pl. 19.00 koncerts „Ar ģitāru pa dzīvi”, pēc tam balle.

KRUSTPILS NOVADĀ

Atašienes pagasts

19. oktobrī KN amatierteātru svētki.

SALAS NOVADĀ

Salas pagasts

15. oktobrī pl. 15.00 saruna par Biržu luterāņu baznīcu „Kādas mājas stāsts”.

Biržu pagasts

17. oktobrī pl. 16.00 KN Salas novada Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru piemiņas zīmes-stēlas atklāšanas pasākums.

AKNĪSTES NOVADĀ

Gārsenes pagasts

19. oktobrī pl. 10.00 KN Sporta spēļu diena.

VIESĪTES NOVADĀ

Viesīte

11. oktobrī pl. 16.00 KP senioru atpūtas pasākums.
14. septembrī no pl. 12.00 pilsētas centrā Latvijas Neatkarības kara simtgades pasākumi.
19. oktobrī pl. 19.00 KP koncerts „Starp sapņu miljoniem”.
20. oktobrī pl. 18.00 KP liliputu cirka viesizrāde.

Lones pagasts

13. oktobrī pl. 12.00 TN Neretas amatierteātra „Leišmalīte” viesizrāde -- M. Hornas luga „Brangais ķēriens”.

NERETAS NOVADĀ

Ērberģes pagasts

11. oktobrī pl. 18.00 Muižā Guntara Rača autorvakars „Mīlestība ir…”