Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 23. novembris
Sestdiena
Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds
-4.1 °C
apmācies

Latgales hronika

18. novembris – 24. novembris

1999

Notika Daugavpils Ledus halles svinīgā atklāšana – tādējādi Daugavpilī piepildījās daudzu ziemas sporta veidu pārstāvju un līdzjutēju sapnis. Gandarīti ir gan pilsētas iedzīvotāji, gan ieinteresētās personas. Hokeja komandas „Stalkers” treneris V. Platkovs atzīmēja: „Es vēl joprojām nespēju tam noticēt! Mēs divdesmit gadus sapņojām par savu ledus laukumu – un tagad sapnis ir piepildījies!” Objektu būvēja celtniecības firma „Ditton”, arī tās vadītāji teica, ka ir aizkustināti un lepojas ar sava darba rezultātiem.
Avots: Vikipēdija

1969

Vēstule avīzes „Krasnoje Znamja” redakcijai: „Pirms pāris gadiem mēs ievācāmies dzīvoklī Dobeles ielā 20. Mēs bijām apmierināti ar savu jauno mājokli. Taču, kā noskaidrojās, dzīvot tajā nebūt nav tik vienkārši. LRR dzīvokļu un komunālā saimniecība slikti regulē temperatūru ziemas periodā – dzīvoklī tā nav bijusi augstāka par 15 grādiem. Turklāt, atgriežoties no atvaļinājuma, konstatējām, ka kaimiņi appludinājuši mūsu dzīvokli. Pēc šiem plūdiem dzīvoklī sāka birt apmetums, izļodzījās grīda. Tā mēs dzīvojam jau divus gadus, taču pilsētas komunālie dienesti tikai sola, bet neko nedara. Drīz būs ziema, ko lai mēs iesākam?”

11. novembris – 17. novembris

1969

Daugavpils Pedagoģiskajā institūtā apmeties īsts robots! To sauc „Epsilons 1”, robota augums pārsniedz divus metrus. Priekšpusē redzams, kā pukst viņa metāla sirds. Katru starpbrīdi viņš nonāk uzmanības centrā un pat komunicē ar studentiem krievu un latviešu valodā – stāsta par Fizikas un matemātikas fakultātes dzīvi. Robota balss ļoti atgādina divu institūta lektoru balsis.
Avots: Latgales dati DU

1989

Daugavpilī nu jau ierasti redzama aina, kad, tuvojoties dienas vidum, pie alkoholisko dzērienu veikaliem sapulcējas milzīgs pūlis. Šeit stāv ne tikai tie, kuri pērk alkoholu sev, bet arī tie, kuri iepērkas, bet vēlāk, vakarpusē, pārdod degvīnu par 15—20 rubļiem par pudeli. Citās pilsētās palielināts veikalu skaits, kur tirgo stipros dzērienus, tāpēc rindas ir gandrīz likvidētas. Savukārt mēs turpinām alkohola apkarošanu ar agrākajām metodēm, kuras, diemžēl, nav efektīvas.

04. novembris – 10. novembris

1979

Avīzes „Krasnoje Znamja” redakcija saņēma daugavpiliešu sūdzības, kuri nav apmierināti ar Gajoka kurināmā bāzes darbu. Gan viņi, gan Krāslavas un Preiļu rajona iedzīvotāji ir spiesti ilgi gaidīt ogles un malku. Diemžēl kurināmais sāka pienākt tikai septembra sākumā, nevis agrāk. Tādējādi ir izveidojies parāds ogļu realizācijā iedzīvotājiem. Taču pat šajos apstākļos Lielā Tēvijas kara invalīdi un dalībnieki saņem kurināmo ārpus rindas.

1999

Aizturēts vainīgais, kurš pagājušajā nedēļā apgānīja fašisma upuru memoriālu Poguļankā. Tas izrādījās deviņpadsmitgadīgs daugavpilietis. Viņš ar krāsu uzzīmēja uz pieminekļa svastiku un uzrakstīja necenzētas lamas. Kratīšanas rezultāti viņa dzīvoklī pārsteidza policistus – šeit atrasti pašdarināti plakāti, Ādolfa Hitlera fotogrāfijas, pašdarināta steks ar uzrakstu vācu valodā „Katram sava”, pašrocīgi uzšūti mundieri un citas ar militāro tematiku saistītas mantas. Kā noskaidrojās, vandālim īstenot viņa darbības palīdzēja kāds 36 gadus vecs vīrietis bez noteiktas dzīvesvietas.

28. oktobris – 03. novembris

2009

Valsts komisija pieņēmusi ekspluatācijā daudzfunkcionālu sporta kompleksu – multihalli (Olimpisko centru) Stadiona ielā 1. Jau nākamajā dienā visi interesenti varēja apmeklēt baseinu kompleksu, savukārt trenažieru zāle sāks darboties tikai pēc divām nedēļām, kad arī notiks centra svinīgā atklāšana.

21. oktobris – 27. oktobris

1999

Daugavpils avīzēs tiek publicēti materiāli par ikgadējo ASV vīzu loteriju, kurā imigrācijas vīzas saņem tie, kuriem, pēc ASV varasiestāžu ieskata, agrāk nebija iespējas emigrēt uz ASV. Pieteikuma vēstule vienlaikus ir arī loterijas biļete. Tajā drīkst piedalīties visas Eiropas valstis, izņemot Lielbritāniju un Poliju.

14. oktobris – 20. oktobris

1979

Stadiona „Lokomotīve” trekā notika Latvijas PSR čempionāts spīdvejā, kurā sīvi cīnījās labākie Rīgas un mūsu pilsētas spīdvejisti. Lai noskaidrotu godalgoto vietu ieguvējus gan pieaugušo, gan junioru konkurencē, divdesmit braucienu izrādījās par maz. Fināla braucienā sacentās Daugavpils sportisti Ivans Ribņikovs un Viktors Bļaha, spraigā cīņā uzvarēja I. Ribņikovs.

1989

Pilsētas iedzīvotāji arvien biežāk vēršas ar sūdzībām par daudzu pārtikas produktu deficītu. Šā gada oktobrī pienāca kartupeļu kārta – pat tos ne vienmēr var atrast veikalos, tostarp arī lielos tirdzniecības centros. Turklāt „otrās maizes” cenas nekļūst lētākas par 30-40 kapeikām par kilogramu, ko var uzskatīt par paaugstinātu cenu.