Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 18. novembris
Svētdiena
Aleksandrs, Brīve, Doloresa
+2.2 °C
neliels lietus

Latgales hronika

05. novembris – 11. novembris

2008

Ilūkstes saņēma valsts konkursa „Latvijas sakoptākā pilsēta” galveno balvu mazpilsētu nominācijā. Ilūkstes pašvaldībai tika pasniegta arī Satiksmes ministrijas un Vides ministrijas naudas balva – 20 000 latu no katras instances infrastruktūras attīstīšanai un projektiem.
Avots: Latgales Laiks

1998

AS „Preiļu siers” atjaunoja siera eksportu uz ES valstīm. Uzņēmuma prezidents Jāzeps Šņepsts pastāstīja, ka ES komisija atjaunoja uzņēmuma tiesības eksportēt savu produkciju uz visām Eiropas Savienības valstīm. Jau ir parakstīts līgums par 300 tonnu siera piegādi Holandei („Parmezāns”, „Čedars” u.c.).
Avots: Latgales Laiks

1988

Daugavpils un rajona iedzīvotāji sūdzas par kartupeļu deficītu veikalos. Agronomi skaidro šo situāciju ar sliktiem laika apstākļiem, kā rezultātā „otrās maizes” piegādes valstij ir ievērojami sarukušas, - gada plāns izpildīts tikai par 50%. Slikta raža ir arī citos rajonos un republikās, tāpēc iepirkt kartupeļus citur nav iespējams.
Avots: "Красное Знамя"

1978

Vēstule avīzes „Krasnoje Znamja” redakcijai: „Pilsētā ir liela problēma ar deju vakariem. Brīvdienās nav iespējams tikt restorānos, bet, ja tev ir vairāk par divdesmit gadiem, izņemot kultūras namus, vairs nav, kur aiziet. Taču šajās iestādēs ar kultūru nav lāgā. Vakara sākumā zāle ir gandrīz tukša – visi smēķē tualetēs, tostarp arī 16—17 gadus vecas meitenes. Mazliet vēlāk zālē sapulcējas vairāk pāru, vairākums dejo šeiku. Viss ir normāli līdz brīdim, kad muzikanti paziņo: „Uzlūdz meitenes”. Zālē atskan svilpieni un skaļa smiešanās. Meitenēm, kuras izvēlas kavalierus, šajā brīdī var tikt veltītas dažādas nepatīkamas replikas, tostarp arī necenzētas. Ir nepatīkami apmeklēt šādus deju vakarus.”
Avots: "Красное Знамя"

1968

Rēzeknē notika I. Sudmaļa piemiņai veltītas starptautiskas skolu futbola komandu sacensības. Laukuma saimnieki – Rēzeknes 3. vidusskolas jaunie futbolisti, nespēja turēt līdzi Daugavpils 11. vidusskolas audzēkņu ātrajai spēlei. Tagad uzvarētāji dosies uz Rīgu, lai piedalītos kausa izcīņas finālā.
Avots: "Красное Знамя"

1958

Provinces autobusu ražošana KPFSR 1958. gadā pārcelta uz Kurgānas pilsētu Urālos. Vieni no pirmajiem tur saražotajiem automobiļiem, kuri, tāpat kā RAF autobusi, brauca pa LPSR ceļiem, bija KAvZ-651 ar 23 vietām, kuru maksimālais ātrums ir 70 kilometri stundā.
Avots: Wikimedia

29. oktobris – 04. novembris

2008

Daugavpils pašvaldības kredītsaistības tuvojas 50 miljoniem latu. Turklāt pilsētas budžets ir 53 miljoni latu. Tādējādi domes un pašvaldības uzņēmumu parādi sasnieguši kritisko robežu, kā rezultātā, visdrīzāk, nākotnē pašvaldībai tiks atteikta dalība lielos projektos.
Avots: Latgales Laiks

1988

Daugavpilī gaidāma medicīnas iestāžu apvienošana – dzelzceļa un rajona slimnīca kļūs par Centrālās pilsētas slimnīcas struktūrvienībām. Pilsētnieki un tuvējo pagastu iedzīvotāji uzskata, ka tas negatīvi ietekmēs iestāžu darbu, kā arī tiks saņemts mazāks valsts budžeta finansējums.
Avots: Latgales Laiks

1988

Kalkūnos tiek rekonstruēts būvmateriālu (putupolistirola) ražošanas uzņēmums, tuvākajā laikā tiks pabeigti ēkas būvdarbi. Celtnieki sāka šī objekta izbūvi tikai pirms trim mēnešiem, bet, pateicoties Fjodora Agores mūrnieku brigādei (CP-1), viņi strādā triecientempā. Būvdarbi izmaksās vairāk nekā 2 miljonus rubļu. Turklāt ir ieplānota silikātķieģeļu ražošanas ceha modernizācija.
Avots: "Красное Знамя"

1978

Vairāk nekā 200 dzelzceļa transporta tehnikuma audzēkņi pusotru mēnesi palīdzēja ražas novākšanā Krāslavas rajona kolhoziem un sovhoziem. Šajā laikā viņi novāca vairāk 1600 tonnas kartupeļu, ievērojamu daudzumu biešu, turnepšu un nopelnīja 21 000 rubļu. Pēc sociālistiskās sacensības rezultātiem labākajām grupām tika piešķirtas balvas – ekskursijas uz Minsku un Ļeņingradu, pārējie saņēma goda rakstus.
Avots: "Красное Знамя"