Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 21. septembris
Sestdiena
Mariss, Matīss, Modris
+11.5 °C
apmācies

Dalība Vislatvijas Spēka dienā – izaicinājums ikvienam Latvijas iedzīvotājam! Vai arī šogad latgaliešiem rekorda uzstādīšana būs pa spēkam?

15. septembrī ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts piedalīties 2. Vislatvijas Spēka dienā, kurā būs iespēja pārbaudīt savus spēkus visvienkāršākajā un demokrātiskākajā tautas sporta disciplīnā – pievelkoties pie stieņa. Vai šogad kādam izdosies pārspēt daugavpilietes Karolīnas Tjatko pērn uzstādīto rekordu sieviešu konkurencē? Kura pilsēta un kurš novads šogad būs visspēcīgākais?

 Vislatvijas Spēka diena ir projekts, kuru jau otro gadu pēc kārtas rīko VAS „Latvijas dzelzceļš” sadarbībā ar „Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrību” (LIVSB). Tā galvenais mērķis ir mudināt sabiedrību domāt par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, kā arī apzināties labas fiziskās formas nozīmi ikdienas dzīvē.

 “Sports ir valsti un cilvēkus vienojošs faktors. Mēs gribam redzēt stipru Latviju un stiprus cilvēkus, tieši tāpēc šis projekts Latvijas Dzelzceļam ir tik nozīmīgs. Tā ir iespēja vienoties kopīgam mērķim, pavadīt laiku kopā ar līdzcilvēkiem, kā arī vienlaikus stiprināt garu un ķermeni,” skaidro Latvijas Dzelzceļa prezidents Uģis Magonis.

 Ņemot vērā lielo Latvijas iedzīvotāju atsaucību aizvadītajā gadā, šogad Vislatvijas Spēka dienas ietvaros sacensības norisināsies 60 spēka punktos visā Latvijā, kas ir par 10 punktiem vairāk nekā gadu iepriekš. Latgalē šogad to būs deviņi:

·         Balvi - Balvu valsts ģimnāzijas sporta laukums, Dārza iela 2; ·         Daugavpils - Daugavpils 15. vidusskolas stadions, Valkas iela 4; ·         Daugavpils - Ledus halles teritorija, Stacijas iela 47a; ·         Kārsava - Kārsavas Kultūras nama laukums, Vienības iela 49c; ·         Krāslava - Varavīksnes vidusskola, Rancānu iela 4; ·         Līvāni - Līvānu 1. vidusskolas stadionā, Rīgas iela 101; ·         Ludza - Ludzas pilsētas ģimnāzijas sporta laukums, Blaumaņa ielā 4; ·         Rēzekne - Rēzeknes 2. vidusskolas sporta laukums, Dārzu iela 21/17; ·         Rēzekne - Rēzeknes 5. vidusskolas sporta laukums, Rūpnīcas iela 11. Katrā no spēka punktiem darbosies tiesneši – LIVSB pārstāvji, kas fiksēs katra dalībnieka rezultātu. Spēka punkti būs atvērti no plkst. 9.00 līdz 14.00.

 Tās pašas dienas pievakarē, no pulksten 19:00 līdz 20:00, četri rezultatīvākie vīrieši un sievietes tiksies superfinālā, Rīgā Centrālās stacijas laukumā, kur sacentīsies par šā gada spēcīgākā vīrieša un spēcīgākās sievietes titulu. Visu notiekošo būs iespējams arī vērot kanāla LNT tiešraidē no notikuma vietas.

 Vislatvijas Spēka dienas lielākā atšķirība no citiem līdzīgiem pasākumiem ir tā, ka dalībniekiem nav nedz dzimuma, nedz vecuma, nedz arī fiziskās sagatavotības ierobežojumu. Tajā var piedalīties ikviens! Arī pievelkoties vienu vai divas reizes dalībnieks dos savu nozīmīgu artavu kopējam rezultātam. Tāpēc 15. septembrī gaidīsim ikvienu, lai šogad uzstādītu jaunus Spēka dienas rekordus”, aicina LIVSB vadītājs Māris Šlēziņš.

 Aizvadītajā gadā rekordu vīriešu klasē uzstādīja liepājnieks Gvido Šalns un Ernests Rieksts no Rīgas - katrs pievilkās 38 reizes! Savukārt sieviešu klasē rekordu ar pievilkšanos 17 reizes uzstādīja Karolīna Tjatko no Daugavpils.

 Piedaloties Vislatvijas Spēka dienas sacensībās ikvienam būs iespēja pārliecināties par savām individuālām spējām – to, cik reizes katrs spēj pievilkties. Individuāli sakrātie punkti tiks apkopoti pa pilsētām, lai Vislatvijas Spēka dienas noslēgumā būtu iespēja noskaidrot to, kura ir spēcīgākā pilsēta un reģions mūsu valstī. Un galvenais – Spēka dienas ietvaros uzzināsim, cik reizes var pievilkties visa Latvija kopā!

 Latvijas spēcīgākais vīrietis un sieviete, katrs savā īpašumā iegūs galveno balvu Weekendbox.lv „Čempiona atpūtas paku”, ko pēc saviem ieskatiem un vēlmēm varēs izmantot kopā ar saviem draugiem vai ģimenes locekļiem. Šogad pasākuma rīkotāji iedibinājuši arī jaunu tradīciju – ikviens dalībnieks saņems vienu no trijām īpašajām spēka aprocēm (atkarībā no sasniegtā rezultāta), tādējādi kļūstot arī par sava veida Spēka dienas idejas vēstnešiem.

 Latvijas Dzelzceļš jau vairākus gadus pēc kārtas īsteno dažāda veida sociālās atbildības aktivitātes, lai veicinātu veselīga un aktīva dzīvesveida kustību Latvijā. Ar atbalstītajiem projektiem, kas tiek īstenoti gan profesionālajā, gan tautas klasē, uzņēmums vēlas mudināt pēc iespējas lielāku sabiedrības daļu iesaistīties un pievērst uzmanību savi fiziskajai formai, kas nenoliedzami ir daudzu panākumu atslēga.