Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados

Daugavpilī uzņemtā filma piedalīsies Kannu festivālā

Mākslas filma „Lēnprātīgā”, kuru režisors Sergejs Lozņica filmēja Daugavpilī un tās apkaimē, atlasīta dalībai Kannu filmu festivāla galvenajā konkursā.

S. Lozņicas filmēšanas grupa pagājušajā gadā vairākus mēnešus dzīvoja Daugavpilī. Augustā filmēšana notika pilsētā un Daugavpils cietoksnī,  tās epizodēs nofilmējušies vairāki vietējie iedzīvotāji. „Latgales Laiks” toreiz bija pirmais izdevums, kuru ielaida filmēšanas laukumā, lai pavērotu filmas uzņemšanu un parunātos ar filmēšanas grupas dalībniekiem.

Režisors apsolīja parādīt filmu Daugavpilī. „Lēnprātīgā” uzņemta pēc F. Dostojevska 1876. gadā uzrakstītā stāsta „Lēnprātīgā” motīviem, darbība notiek mūsdienās.

Sergeja Lozņicas filma „Lēnprātīgā” konkursa programmā sacentīsies ar Fransuā Ozona, Sofijas Kopolas, Andreja Zvjaginceva u. c. darbiem.

S. Lozņicas filma „Miglā”, kuru viņš uzņēma Daugavpils novadā 2013. gadā, Kannu festivālā saņēma Starptautiskās kinokritiķu federācijas FIPRESCI balvu.

Šogad Kannu festivāls notiks septiņdesmito reizi, tas risināsies no 17. līdz 28. maijam.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.

2017. gada 26. jūnijs
Pirmdiena
Ausma, Ausmis, Inguna, Ingūna, Inguns
+12.2 °C
daļēji mākoņains