Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados

Kaitēkļu medības Daugavpils mežā

Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava” sadarbībā ar Daugavpils pašvaldības Komunālās saimniecības pārvaldi un AS “Latvijas valsts meži” veic monitoringu un pētījumus par kaitēkļa --  priežu audžu tīkllapsenes savairošanās ierobežošanu un ietekmi uz mežaudzi.

Pašlaik pilsētas mežā Jauno Stropu mikrorajonā izvietoti zemsedzes slazdi, lai novērtētu tīkllapsenes lidošanas intensitāti. Slazdus nedrīkst pārvietot! Lūdzam meža apmeklētājus ar sapratni izturēties pret pētījumu, kas ilgtermiņā palīdzēs saglabāt pilsētas meža ekosistēmu.

2013. gada vasarā sākās priežu audžu tīkllapsenes masveida vairošanās Daugavpils pilsētas mežos. Priežu audžu tīkllapsene ir bīstams meža kaitēklis, kura savairošanās var ilgt vairāk par 10 gadiem. Priežu audžu tīkllapsene olas dēj pārsvarā uz vecajām skujām, kāpuri tūlīt pēc izšķilšanās veido satīklojumus pa skujām, ar kurām tie barojas. Atkārtota koku defoliācija nereti noved pie audžu bojāejas. Kāpuri ziemo zemē līdz 30 cm dziļumā.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.

2017. gada 17. augusts
Ceturtdiena
Oļegs, Vineta
+20.6 °C
nedaudz mākoņains