Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados

Jaunsventes parka sakārtošanai vajadzīgs lielāks finansējums

Lai sakoptu Jaunsventes parku un Sventes ezera publisko pludmali, kā arī ceļu gar to, izveidojot velomaršrutu ap Sventes muižu, jau 2016. gadā uzsāks projekts, taču nu nepieciešamais pašvaldības finansējums jāpalielina par 84 tūkstošiem eiro.

Pieaugušas ne tikai plānotās kopējās izmaksas, bet arī procentuālā daļa, kas jāsedz tieši pašvaldībai. Kaut gan sākotnēji, pērnā gada nogalē, apstiprināts, ka Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums tiks piešķirts 85% apmērā, tas tomēr būs gandrīz uz pusi mazāks.

Sakopšanai paredzētās vietas atrodas „Natura 2000” teritorijā. Daugavpils novada Finanšu komitejas sēdē uzsvērts, ka ceļš gar Sventes publisko pludmali ir jāsaved kārtībā, jo tas ir ļoti noslogots. Arī parks ir aizaudzis, un šobrīd tas drīzāk atgādina mežu.

Projekta provizoriskais realizācijas termiņš noslēdzas nākamgad. Tā mērķis ir mazināt tūrisma radīto slodzi biotopos, šajā gadījumā aizsargājamo ainavu apvidū „Augšzeme”.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.

2017. gada 20. augusts
Svētdiena
Bernhards, Boriss, Rojs
+15.6 °C
neliels lietus