Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados

Restaurēs Krāslavas baznīcas fasādes fresku

kraslavasvestis.lv

Pateicoties Polijas republikas vēstniecībai Rīgā, noslēgta vienošanās starp Krāslavas Svētā Ludvika Romas katoļu baznīcas draudzi un apdrošināšanas firmu „Balta” par finansējuma piešķiršanu baznīcas centrālā portāla timpanona freskas restaurācijas darbu veikšanai, raksta „Krāslavas Vēstis”.  Drīz speciālisti uzsāks atjaunošanas darbus. 

Krāslavas Svētā Ludvika Romas katoļu baznīcas iekštelpu fresku restaurācijas darbi sākās 2003. gadā ar Polijas Kultūras un nacionālā mantojuma ministrijas un Latvijas Kultūras ministrijas atbalstu. Pašlaik tūristi var apbrīnot šo Polijas un Latvijas kopīgā kultūras mantojuma pieminekli. Līdz šim jau ir restaurēts galvenais altāris, altārglezna „Svētais Ludviks dodas krusta karā”, ko 1884. gadā pēc poļu mākslinieka J.Mateiko skices uzgleznoja viņa mācekļi. Atjaunota arī 18. gs. 60. gados tapusī Filipo Kastaldi altāra freska.

1756.-1767.g. celtā Krāslavas Svētā Ludvika baznīca ir unikāls vēstures un mākslas piemineklis. To būvējuši grāfs Konstantīns Ludviks Plāters un grāfiene Augusta Plātere no Ogiņsku dzimtas. 1757. gadā pie baznīcas tika atvērta Latvijā pirmā mācību iestāde katoļu garīdzniekiem – Krāslavas Garīgais seminārs. 2017. gadā Krāslavas Svētā Ludvika Romas katoļu baznīca atzīmē savu 250. pastāvēšanas gadadienu.

Līdztekus freskas restaurācijai norisināsies arī baznīcas fasādes atjaunošanas darbi, kurus finansē Latvijas puse.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.

2017. gada 24. septembris
Svētdiena
Agris, Agrita
+13.4 °C
skaidrs laiks