Alīna, Rūsiņš, Sandris
+3.1 °C

DU izvirzās līderpozīcijā

Sergejs Kuznecovs

Daugavpils Universitātes basketbolistes uzvarēja Latvijas—Igaunijas sieviešu basketbola līgas mājas spēlēs un izvirzījās „starptautiskās divīzijas”  līderpozīcijā. 21. oktobrī daugavpilietes nervozā cīņā pieveica Tallinas klubu „G4S Noorteliiga” – 67:61 (18:12, 17:16, 23:15, 9:18).

Šajā spēlē rezultatīvākās bija jaunās basketbolistes. Viktorija Ivanova izcīnīja 10 punktus, viņai arī trīs piespēles. Laurai Okuņevai – 10 punkti, 3 piespēles, 3 atlēkušās bumbas, spēles laiks – 28 minūtes. Līgai Golovko – 6 atlēkušās bumbas un 8 punkti. Šajā sezonā atgriezusies Santa Kotele (bijusī Baltace), viņa 29 minūtēs izcīnīja 12 punktus. Savukārt Ksenijai Starovoitovai 8 punkti un 9 bumbas zem groza.

Nākamajā dienā DU uzvarēja Latvijas U16 izlasi – 70:58 (17:14, 22:25, 14:9, 17:10). Spēles pirmā puse bija nervoza, rezultāts pirms pārtraukuma – neizšķirts (39:39). Taču spēles otrajā daļā komanda saņēmās un pieveica pretinieces.

Jolantai Rimšai – 17 punkti, viņa šajā spēlē atzīta par labāko DU komandā. L. Golovko arī 17 punkti, S. Kotelei – 13, L. Okuņevai – 10 punkti.

DU galvenais treneris Nikolajs Romaņenko: „Spēle ar izlases komandu ir papildus stimuls parādīt sevi. Noskaņojamies katrai spēlei, jo šeit nav vāju pretinieču. Bija kļūdas, dažbrīd es gribēju uzticēties atsevišķām spēlētājām, bet viņas neattaisnoja manas cerības. Ir grūti spēlēt divas dienas pēc kārtas, bet paldies meitenēm, ka izglāba spēli. Vieglu uzvaru nebūs, tāpēc daudz jāstrādā. Tagad ir izdarīti secinājumi, spēles beigas aizvadīsim citādi.”