2024. gada 26. aprīlis
Alīna, Rūsiņš, Sandris
+2.6 °C

Daugavpils basketbolistes beidz sezonu

Liza Čumika (no labās) spēlēja vairāk nekā 25 minūtes, guva 15 punktus, izcīnīja 6 bumbas zem groza. Liza sezonā piedalījās 25 spēlēs, vidēji spēlē gūstot 6,9 punktus // Foto: Sergejs Kuznecovs

DU basketbolistes, kuras izcīnīja otro vietu Latvijas—Igaunijas līgas čempionāta starptautiskajā grupā, ieguva tiesības piedalīties nacionālā čempionāta izslēgšanas spēlēs. DU ceturtdaļfinālā sacentās ar elites divīzijas trešo komandu – RSU. Pusfinālistu noskaidroja sērijā līdz divām uzvarām.

Pirmajā spēlē uzvarēja Rīgas klubs – 52:58. DU treneris Nikolajs Romaņenko atzīmēja, ka pretinieces labāk aizvadīja spēles beigas, savukārt daugavpilietēm neizdevās nosargāt pārsvaru, kā rezultātā tika piedzīvots zaudējums.

30. martā savā laukumā DU izlīdzināja sērijas rezultātu – 59:54, taču šī uzvara nenāca viegli. Spēles pirmajā daļā DU izdevās saglabāt pārsvaru, bet 30. minūtē laukuma saimnieces jau bija pārliecinošā vadībā.

Daugavpilietes izveidoja vairāk nekā desmit punktu pārsvaru, bet situācija strauji mainījās pēdējās divās minūtēs. RSU ātri samazināja rezultātu starpību un jau bija tuvu uzvarai. Taču viņu pašu kļūdas un DU spēlētāju mobilizēšanās palīdzēja gūt uzvaru daugavpilietēm.

DU treneris Nikolajs Romaņenko par 3. marta spēli: „Rīdzinieces varēja uzvarēt arī šeit, taču mūsu meitenes izturēja, turklāt šodien nebija Olgas Lakomka, kura ir saslimusi. It kā jau nebija, kas veiksmīgi izpilda trīspunktu metienus, taču Laura Baltace realizēja divus no trim trīspunktniekiem. Turklāt, ņemot vērā pretinieču auguma pārsvaru, mēs pieļāvām par septiņām kļūdām mazāk.”

Trešā, izšķirošā spēle, notika 2. aprīlī. Šoreiz daugavpilietes piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 30:53 un līdz ar to pabeidza sezonu.

DU aizvadīto sezonu pēc atgriešanās augstākajā līgā var vērtēt pozitīvi. 2017./2018. gada čempionātā piedalījās 13 komandas (10 no Latvijas un 3 – no Igaunijas).

Dalībnieces sacentās divās divīzijās – 6 klubi elites grupā un 7 – starptautiskajā grupā. DU spēlēja starptautiskajā grupā. Regulārajā čempionātā komandas sacentās savā divīzijā. Pēc tā rezultātiem elites divīzijas sešinieks spēlēja Latvijas—Igaunijas čempionātā. Pēc tam piecas „elites” komandas un labākā starptautiskās grupas komanda piedalījās Latvijas čempionātā. DU iekļuva labāko sešiniekā kā labākā savā grupā un sāka ar ceturtdaļfinālu, kurā, diemžēl, zaudēja RSU. Tādējādi DU sezonā iekļuva pirmajā sešiniekā – debijai tas nav slikti.

Daugavpils Olimpiskais centrs. 2018. gada 30. marts. LSBL. ¼ fināls (otrā spēle)

DU – RSU – 59:54 (18:13, 18:18, 13:9, 10:14)

DU: Okuņeva – 18 (6 bumbas zem groza, 3 piespēles), Čumika – 15 (6 bumbas zem groza), Starovoitova – 6 (3 pārtvertas bumbas), Rimša – 6, Baltace – 6, Ivanova – 4, Kotele – 2, Harčenko – 2

RSU: Jākobsone-Pelse – 25 (9 bumbas zem groza), Lagzdiņa – 8, Buša – 7, Frīdenberga – 6, Fricsone – 3, Grīnberga – 2, Ozoliņa – 2, Markova – 1 (6 bumbas zem groza, 8 pārtvertas bumbas)