2024. gada 26. aprīlis
Alīna, Rūsiņš, Sandris
+2.0 °C

Vadimam Koževņikovam -- mazā bronza un summā ceturtā vieta

Bukarestē (Rumānija) nesen noslēdzās Eiropas čempionāts smagatlētikā. Latvijas izlasi pārstāvēja trīs atlēti, tostarp Daugavpils novadā dzimušais Daugavpils BJSS audzēknis Vadims Koževņikovs, kurš trenējās pie Igora Očkurova, bet tagad jau gandrīz gadu dzīvo Ventspilī.

Svara kategorijā līdz 94 kg Vadims divu vingrinājumu summā izcīnīja ceturto vietu. Tas ir sportista labākais rezultāts Eiropas čempionātos pieaugušajiem.

Raušanā Vadima rezultāts bija 154 kg, bet grūšanā – 198 kg un ar summā paceltiem 352 kg viņš kļuva ceturtais. Turklāt grūšanā ar 198 kg V. Koževņikovs izcīnīja bronzas medaļu. Ja būtu izdevies realizēt trešo mēģinājumu un pacelt 204 kg, būtu bronza arī kopvērtējumā, taču šoreiz tas neizdevās.

Interviju ar sportistu par peripetijām, kuras nācās pārvarēt šajā čempionātā, lasiet 10. aprīļa numurā.