Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 17. augusts
Piektdiena
Oļegs, Vineta
+19.4 °C
nedaudz mākoņains

„Daugavpils siltumtīkli” saņēma 5 miljonu eiro līdzfinansējumu

pixabay.com

6. jūnijā PAS „Daugavpils siltumtīkli” un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) parakstīja līgumu par Eiropas finansiālā atbalsta saņemšanu jaunas šķeldas katlumājas izbūvei uz TEC-3 bāzes. Šī projekta kopējās izmaksas – 13,9 miljoni eiro bez PVN, Eiropas finansējums – 5,2 miljoni eiro.

Neskatoties uz šo ziņu, ar darbuzņēmēju piesaistīšanu katlumājas būvniecībai neveicas. Domes vadība atzīmē, ka pašvaldības iepriekšējais sastāvs nesaprotamu iemeslu dēļ noteicis pārmērīgi augstas prasības pretendentiem, tāpēc visi četri uzņēmumi, kuri bija iesnieguši pieteikumus, neizturēs pirmo iepirkuma posmu. Pēc agrākajām prasībām uzvarēt konkursā nespēja neviens Baltijas valstu būvuzņēmums, tostarp arī pieredzējušas firmas. Tagad, vadoties pēc CFLA norādēm, pilsētas dome steidzami atsauc iepriekšējo konkursu un gatavo jaunu iepirkumu.

Saskaņā ar speciālistu vērtējumu, pašreizējos apstākļos projekta īstenošanas termiņi vēl joprojām ļauj izsludināt jaunu konkursu, informēja domes priekšsēdētāja vietnieks Igors Prelatovs. Taču jebkāda cita kavēšanās var nopietni kaitēt būvniecībai un ES fondu līdzekļu izlietošanai.

 

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.