Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 22. maijs
Trešdiena
Emīlija, Visu neparasto un kalendāros neierakstīto vārdu diena
+23.5 °C
apmācies

Rāznas Nacionālais parks aicina uz sikspārņu nakti Ezerniekos

Publicitātes foto

Lai Rāznas Nacionālā parka iedzīvotājus un viesus iepazīstinātu ar noslēpumainajiem zvēriņiem – lidotājiem, Dabas aizsardzības pārvalde ceturtdien, 14. jūnijā rīko izglītojošu pasākumu “Sikspārņu nakts Rāznas Nacionālajā parkā”, kas šogad norisināsies Dagdas novada Ezerniekos.

Rāznas Nacionālā parka teritorija ar mozaīkveida ainavu, kurā atrodamas daudzas ūdenstilpnes un ūdensteces, jaukti un platlapju meži, parki un alejas, sikspārņiem ir ļoti labvēlīga dzīves vide. Te ir bagātīga vasaras mītņu izvēle gan sugām, kas apdzīvo koku dobumus, gan tām, kas par mājvietu izvēlas cilvēku būvētās ēkas.

Eksperti Rāznas Nacionālā parka teritorijā uzskaitījuši vairākas sikspārņu sugas, tajā skaitā skaitā dīķa naktssikspārni (Myotis dsycneme), divkrāsaino sikspārni (Vespertilio murinus), Natūza sikspārni (Pipistrellus nathusii), pundursikspārni (Pipistellus pipistrellus), rūsgano vakarsikspārni (Nyctalus noctula), garausaino sikspārni (Plecotus auritus), mazo vakarsikspārni (Nyctalus leisleri), un arī pigmejsikspārni (Pipistrellus pygmaeus ).

Pasākumā, kas notiks Ezernieku pagasta saieta namā plkst. 20.30, eksperts Gunārs Pētersons stāstīs par sikspārņu sugu daudzveidību, to dzīves īpatnībām, kā arī sniegs ieteikumus, kas jāievēro, veicot remontdarbus šo zīdītāju apdzīvotās ēkās. Piedaloties organizētāju sagatavotajos tematiskajos konkursos un citās aktivitātēs, apmeklētāji varēs uzzināt daudz jauna par noslēpumaino dzīvnieku pasauli. Noslēgumā paredzēta izzinoša vakara pastaiga uz sikspārņu barošanās vietām, kuras laikā ar detektoru palīdzību varēs noteikt, kādas sikspārņu sugas mīt Ezerniekos.

Pēdējo triju gadu laikā Rāznas Nacionālajā parkā šis ir trešais sikspārņu iepazīšanai veltītais pasākumus. 2016. gadā Lūznavas muižas parkā norisinājās Dabas koncertzāle, kuras galvenais varonis bija sikspārnis, bet 2017. gadā sikspārņu nakts pasākums notika Rēzeknes novada Kaunatā.