Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 18. jūlijs
Trešdiena
Rozālija, Roze
+24.5 °C
daļēji mākoņains

Daugavpiliešus aicina apspriest dambi

nevgen.livejournal.com

Šodien, 10. jūlijā, Daugavpils domes lielajā konferenču zālē (1. stāvs) notika projekta „Aizsargdambja būvniecība Daugavas upes labajā krastā, Nometņu ielas rajonā, Daugavpilī, 1. kārta” prezentācija. Tā sabiedriskā apspriešana norisināsies līdz 2. augustam.

Pašlaik ar projekta informatīvajiem materiāliem var iepazīties gan Daugavpils domē (Kr. Valdemāra ielā), gan Pilsētbūvniecības un plānošanas departamentā (Raiņa ielā 28), kā arī mājas lapā daugavpils.lv. Rakstiskus priekšlikumus un atsauksmes var sūtīt uz minētajām adresēm un e-pastu ppdep@daugavpils.lv.

Dambja, kura garums būs 3,4 km (no Ruģeļu ūdenskrātuves līdz Meļņičkas upītei) būvniecības izmaksas ir 2,7 miljoni eiro. 85% no šīs summas ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums.

Projekta mērķis ir izbūvēt aizsargdambi pilsētas labā krasta teritoriju pasargāšanai no Daugavas upes ūdeņiem, samazinot augstu plūdu risku un nodrošinot kvalitatīvu, drošu dzīves vidi un konkurētspējīgu saimniecisko darbību aptuveni 4000 pilsētnieku. Perspektīvā dambis varētu tikt pagarināts līdz Gajokam, tam būs nepieciešami vēl vairāk nekā 3 miljoni eiro.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.