Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 23. jūlijs
Otrdiena
Magda, Magdalēna, Magone, Mērija
+17.8 °C
neliels lietus

Par mēnesi pagarina pieteikumu pieņemšanu dzelzceļa elektrifikācijas iepirkumā

ldz.lv

Valsts AS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) dzelzceļa tīkla elektrifikācijas projekta iepirkumu komisija pirmdien, 27.augustā, balstoties uz ieinteresēto piegādātāju lūgumu, nolēmusi pagarināt iepirkuma kvalifikācijas kārtas termiņu līdz 22.oktobrim, informē LDz.

Elektrifikācijas projekta iepirkums – sarunu procedūra, publicējot dalības uzaicinājumu, – izsludināts 10.augustā, nosakot sākotnējo pieteikumu iesniegšanas termiņu 20.septembri.

"Šis termiņš ir garāks par Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā noteikto minimālo termiņu, taču, balstoties uz ieinteresēto piegādātāju pieprasījumu un objektīviem lūgumā minētiem argumentiem, iepirkumu komisija termiņu pagarināja," skaidro uzņēmumā.

Dzelzceļa elektrifikācijas galvenais mērķis ir padarīt pārvadājumus pa dzelzceļu videi draudzīgākus, taču cena par to ir augsta. Pirmā projekta kārta izmaksās 441 miljonu eiro. Lielāko daļu naudas dos Eiropas Savienība, taču LDz pašam jānodrošina 94 miljoni eiro. Naudu LDz plāno aizņemties Eiropas Investīciju bankā. Kopējās projekta izmaksas pārsniedz miljardu eiro. Par to, kur ņemt naudu otrā un trešā posma īstenošanai, skaidrības pagaidām nav. Šis ir viens no iemesliem, kādēļ daļa tranzīta nozares uz šo projektu raugās ar skepsi. 


lsm.lv