Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 26. septembris
Trešdiena
Gundars, Knuts, Kurts
+6.0 °C
daļēji mākoņains

Vides objektu Rīgas ielā atjaunos

Postaments un aptuveni divas trešdaļas podu nav cietuši // Foto: Aleksandrs Rube

Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis, kuri pārziņā ir kultūras jautājumi, informēja, ka ir vietējo mākslinieku un pašvaldības mutiska vienošanās par sasistās skulptūras atjaunošanu Rīgas ielā. Netiek izslēgts, ka agrākā stikla kuba vietā uzstādīt nedaudz citādāku objektu.

Atgādinām, ka 20. augustā Rīgas ielā tika sasista stikla skulptūra ar māla podiem, kura veltīta starptautiskajam festivālam „Latgales māla krūze 2012”. Vandālis tika ātri aizturēts, pateicoties  videonovērošanas kamerām.

J. Dukšinskis atzīmēja, ka tas ir ļoti nepatīkams gadījums, tāpēc jāparūpējas par preventīviem pasākumiem. Tieši tāpēc atjaunotajai skulptūrai, visdrīzāk, būs stiprāka konstrukcija.

Objektu atjaunos sadarbībā ar Māla mākslas centru un Marka Rotko mākslas centru. Iespējams, šīm iestādēm izdosies saņemt finansējumu no Valsts Kultūrkapitāla fonda.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.