Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 20. septembris
Ceturtdiena
Ginters, Guntra, Marianna
+22.9 °C
skaidrs laiks

Gaidāma jauna tramvaja sliežu rekonstrukcija RU

Tramvaja pietura Stacijas ielā jāpārbūvē // Aleksandrs Rube

26. augustā noslēdzās tramvaja infrastruktūras Vienības-Stacijas ielas posmā (1. maršruta galapunkts) un 18. novembra-Ventspils ielā (2. maršruta pagrieziens) rekonstrukcijas konkurss, kurā uzvarēja SIA „Binders”. Darbu izmaksas – 6 miljoni eiro.

Gandrīz 80% izdevumu paredzēts segt ar Eiropas Kohēzijas fonda līdzekļiem, 4,5% - valsts budžeta dotācijas, pārējā summa – pašvaldības kredīts. Jāatzīmē, ka pirms dažiem mēnešiem šis projekts izraisīja nopietnas debates pilsētas domē. Sākotnēji „Saskaņa” un „Latgales partija” nobalsoja pret šo ideju. Taču vēlāk, pēc detalizētas pārskatīšanas, ideja tika atbalstīta ar balsu vairākumu.

Ar zāli aizaugusī 1. tramvaja līnija (Stacijas iela)

Rekonstrukcijas ietvaros paredzēts pilnībā nomainīt tramvaja sliedes, elektroapgādes stabus, kā arī labiekārtot pieturas. Tā rezultātā būtiski jāuzlabojas satiksmes drošības līmenim. Projekta realizācijas termiņš – 15 mēneši kopš līguma parakstīšanas brīža.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.