Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 18. novembris
Svētdiena
Aleksandrs, Brīve, Doloresa
+2.6 °C
neliels lietus

Aktualizē kolhoznieku dziesmas

Publicitātes foto

16. septembrī Vaboles kultūras namā etnogrāfiskais ansamblis „Vabaļis” aicina uz sava trešā diska „Labi dzeivōt kolchozā” prezentāciju.

Mūsdienās ierakstītās kolhoznieku dziesmas ir ne tikai spilgta tautas muzicēšanas un radošuma liecība, tās var kļūt par sākumu interesantai sarunai par kultūras, politikas, atmiņas un vēstures attiecībām, informē Vaboles KN direktore, projekta vadītāja Vija Pabērze.

Kolhoza dziesmas lieliski pierāda, ka nostalģija neprasa atkārtot vai turpināt pagātni. Gluži otrādi – pagātne tiek atstāta aiz muguras, paņemot līdzi atmiņas par to labo, kas ikvienam saistās ar savu jaunību, nozīmīgākajiem dzīves pavērsieniem un patiesu gandarījumu par labi padarītu darbu. Tāpat kā senās tautasdziesmas palīdzēja latviešiem pārdzīvot smagākos klaušu un dzimtbūšanu laikus, kolhoza dziesmas ir dzīvespriecīga atbilde greizajai padomju plānveida ekonomikai Latvijas laukos.

Padomju varas gados radās dziesmas un dziesmu teksti, ko tauta sacerēja un dziedāja brīžos, kad “partorgs nedzird”. Tādu dziesmu klāstu piedāvā šis albums. Ironija, sarkasms, humors, kas dzirdams piedāvātajā materiālā, nāk no “Vabaļu” teicēju atmiņām un dziesmu kladēm.

Projekts tapis ar VKKF un Daugavpils novada pašvaldības budžeta programmas “Atbalsta fonds biedrībām” atbalstu.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.