Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 18. novembris
Svētdiena
Aleksandrs, Brīve, Doloresa
+1.5 °C
apmācies

Asociācija: Šogad lauku tūrismā 10% pieaugums

Publicitātes foto

Līdz ar silto vasaru šogad lauku tūrismā vērojams aptuveni 10% pieaugums, intervijā Latvijas Radio pastāstīja lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" vadītāja Asnāte Ziemele.

“Un būtu bijis vairāk, ja kapacitāte būtu lielāka jūras krastā,” sacīja Ziemele.

Viņa skaidroja, ka lauku tūrismā Latvijā aptuveni 80% ir pašmāju ceļotāji. Šogad ceļotāju lielākā interese bija par atpūtu pie jūras, ezeriem un upēm. Vienlaikus pieaug arī ceļotāju skaits, kuri dodas kaut ko izzināt.

Līdz ar augošo pieprasījumu palielinās arī piedāvājums lauku ceļotājiem. “Nevar teikt, ka mums skaitliskā ziņā pietrūkst piedāvājumu lauku tūrismā,” piebilda asociācijas vadītāja.

Ziemele pastāstīja, ka aizvien problēma ir pašvaldību konkurēšana ar privātuzņēmumiem tūrisma nozarē. “Ne jau visas pašvaldības to dara ar ļoti ļauniem nodomiem ieriebt saviem uzņēmējiem, bet pārsvarā tā ir nesaprašana, cik ļoti tas ir nepareizs ceļš,” viņa sacīja, piebilstot, ka Latvijā nav instrumentu šādas vietvaru darbības sodīšanai.


lsm.lv

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.