Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 17. jūnijs
Pirmdiena
Artis, Artūrs
+20.1 °C
neliels lietus

Latviju festivālā „Slavjanskij bazar” pārstāvēs Lidija Breska

Rīgā notika starptautiskā estrādes dziesmu izpildītāju festivāla „Vitebsk 2019” Eiropas fināls. Tā uzvarētāji iegūst tiesības pārstāvēt savu valsti mūzikas festivālā „Slavjanskij bazar” Vitebskā. No Latvijas šovasar uz Baltkrieviju brauks populārā dziedātāja no Daugavpils Lidija Breska.

Lidija iekļuva finālistu pulkā, turklāt šogad bija nevis trīs, bet astoņi fināla dalībnieki. Jāatzīmē, ka kopumā no Latvijas dalībai konkursā tika atsūtīts vairāk nekā simts pieteikumu. Lidija jau ir liela konkursu pieredze, pirms pāris gadiem viņa jau ir piedalījusies arī Vitebskas festivālā, kurā saņēma žūrijas simpātiju balvu. L. Breska uzskata, ka tas ir visaugstākā starptautiskā līmeņa konkurss.

Pašlaik dziedātāja, slavenās operdziedātājas Ilonas Bageles audzēkne apgūst repertuāru, ar kuru plāno iekarot festivāla „Vitebsk 2019” skatītāju un žūrijas sirdis. Saskaņā ar konkursa noteikumiem, jāizpilda divas dziesmas, pirmā – vienā no slāvu valodām, otra dziesma var būt jebkurš pasaulslavens hīts. Jāpiebilst, ka Vitebskā skanēs tā pati ārzemju dziesma, ko Lidija izpildīja Rīgā – kaislīga kompozīcija spāņu valodā „Me voy”. Dziesmu krievu valodā konkursa rīkotāji ieteica nomainīt, un, visdrīzāk, festivālā „Slavjanskij bazar” Lidijas izpildījumā skanēs kāda no Raimonda Paula dziesmām.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.