Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 19. jūnijs
Trešdiena
Nils, Viktors
+13.8 °C
nedaudz mākoņains

Iegādāties kapavietu dzīves laikā nevarēs

Saskaņā ar izmaiņām likumdošanā, turpmāk cilvēki dzīves laikā vairs nevarēs iegādāties sev kapos kapavietu, „Latgales Laikam” pastāstīja SIA „Labiekārtošana D” rituālo pakalpojumu iecirkņa vadītājs Aleksandrs Leibus.

Daugavpilī arī iepriekš nebija jāmaksā par kapavietu mirušiem cilvēkiem. Izņēmums bija vien tad, ja cilvēks vēl savas dzīves laikā vēlējās iegādāties sev atdusas vietu. Šo iespēju Daugavpilī ik gadu izmantoja vairāk nekā 100 cilvēki, lielākoties pensionāri. “Cilvēki joprojām nāk un interesējas par kapavietas iegādes iespējām, taču nākas viņiem atteikt,” stāsta A. Leibus.

Tā kā nauda, ko cilvēki iemaksāja par kapavietas iegādi, tika ieskaitīta pašvaldības kontā, kapu apsaimniekošanai nepieciešamo līdzekļu iztrūkuma nebūs, apgalvoja rituālo pakalpojumu iecirkņa vadītājs.

Saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem, kapavietas iegāde dzīves laikā interesentiem izmaksāja 384 eiro un 20 centus. Par šo summu maksātājam kapos tika piešķirts 3x3 m zemes gabals -- vieta trim apbedījumiem.

 

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.