Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 16. septembris
Pirmdiena
Asja, Asnate, Dāgs
+11.1 °C
daļēji mākoņains

Daugavpils cietoksnis pārvērtās lielā teātra skatuvē

Autores foto

Daugavpilī pirmo reizi notika Starptautisks ielu teātra un klaunādes festivāls. Par festivāla „arēnu” kļuva cietoksnis, kur bija uzstādītas vairākas skatuves. Savukārt nofotografēties un piedalīties dažādos teatralizētos pasākumos varēja gandrīz katrā cietokšņa stūrītī.

Festivālā piedalījās gan profesionāli klauni un mākslinieki, gan amatieri no sešām valstīm – Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas, Beļģijas, Igaunijas un Lietuvas. Latvijas klaunu duets „Pilnīga improvizācija” pastāstīja, ka klaunāde ir viņu hobijs, kuram tiek veltīts viss brīvais laiks. „Mēs ar to nepelnām, strādājam par grāmatvedēm, bet „klaunu dzīve” ir tikai vaļasprieks vai, drīzāk, sirds aicinājums,” saka Anastasija un Irina. Tagad viņas jau vairs nevar pateikt, kāpēc sāka ar to nodarboties, -- tam varētu būt vairāki iemesli, taču vienā brīdī Anastasija un Irina izdomāja un izgatavoja tērpus, un tagad, iejutušās jautru putniņu tēlos, izklaidē bērnus un pieaugušos dažādos svētkos un festivālos.

 

Visu rakstu lasiet 20. augusta numurā.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.