Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 23. jūlijs
Otrdiena
Magda, Magdalēna, Magone, Mērija
+14.6 °C
apmācies

Tveices upuri RU

Pirmajās divās jūnija nedēļās, kad tika fiksēti karstuma rekordi, mediķu palīdzību Latgalē lūdza 16 cilvēki.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Latgales reģionālā centra dati liecina, sakarā ar hipertermiju (pārkaršanu) pie mediķiem vērsās 12 pieaugušie un 4 bērni. „Visi bērni un seši pieaugušie ar apdegumiem un pārkaršanu tika nogādāti stacionārā,” informēja centra vadītāja vietniece Astrīda Igolniece. Savukārt sirds slimnieku skaits, kuri šajās karstajās dienās lūdza mediķu palīdzību, strauji nepieauga. Taču jāņem vērā, ka anomālā karstuma ietekmē hroniskas saslimšanas var saasināties, jo šajā laikā organisms zaudē daudz šķidruma, asinsvadi sašaurinās utt. Karstā laikā īpaša piesardzība jāievēro riska grupām – bērniem un veciem cilvēkiem.

Mediķi atgādina, ka karstuma un saules dūrieni galvenie simptomi ir drebuļi, galvassāpes, slikta dūša, paātrināta elpošana u.c. Karstā laikā ieteicams atrasties ēnā, dzert pietiekami daudz šķidruma, censties atdzesēt telpas, kurās uzturamies, un nekādā gadījumā nepieļaut pārkaršanu. Ja parādās minētie simptomi, nekavējoties jālūdz mediķu palīdzība.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.