Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2020. gada 13. augusts
Ceturtdiena
Elvīra, Rēzija, Velga
+18.9 °C
daļēji mākoņains

Pirmizrāde veltīta Raiņa un Aspazijas jubilejas gadam

Daugavpils novada Kultūras centra teātra trupa „Trešais variants” 25. martā plkst. 18.30 aicina uz pirmizrādi Daugavpils novada Kultūras centrā (Daugavpilī, Dobeles ielā 30). Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadā iestudēta Valda Rūmnieka un Andreja Miglas luga „Ērkšķu krekls, zvaigznes ceļš” (režisore Inta Uškāne). Tas ir viens no retajiem mūsdienās tapušajiem dramaturģijas darbiem par izcilajiem dzejniekiem Raini un Aspaziju.

Izrāde meklē atbildes uz jautājumiem – cik lielam jābūt cilvēka dzīves mērķim, cik grūti ir to atrast un kāda ir tā sasniegšanas cena.

Izrādē darbojas: Jānis Pliekšāns – Edgars Davidčuks, Aspazija – Aija Škapare, Prokurors – Artūrs Fedotovs, Prokurora palīgs – Andris Ivanovs, Dora – Regīna Kokina, Mefistofelis – Aldonis Utināns, Voitekuns – Māris Leikums.

Scenogrāfe un tērpu māksliniece ir Olga Gžibovska, mūzikas konsultants – Artūrs Uškāns, izrādes tapšanā piedalījās arī Māris Čačka, Andrejs Proščenko, Guntars Jukšs, Ilmārs Joņevs – Ivanovs, Anita Auzāne un Viktorija Kozlovska, kura sarūpējusi izrādei senus rekvizītus no savu senču pūra lādes.  

Pirmizrādē ieeja brīva.