Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2020. gada 22. janvāris
Trešdiena
Austris
+0.4 °C
daļēji mākoņains

Latgales hronika

13. janvāris – 19. janvāris

1990

Pilsētnieki aktīvi diskutē par televizoru tirgošanas kārtību – pēc iepriekšēja pieraksta vai sadalot tos uzņēmumiem. Lielākajā daļā vēstuļu avīzes „Krasnoje Znamja” redakcijai tiek atzīmēts, ka deficīta tehnikas un mēbeļu sadale pa uzņēmumiem ir slikta ideja, jo tas var izraisīt konfliktus darba vietā. Daudzi atzīst, ka, lai gan tas nav īpaši ērti, ka „dzīvā” rinda, kurā dažkārt nākas stāvēt pat naktīs, ir labāka par variantu, kad uzņēmums ir atbildīgs par preču piešķiršanu saviem darbiniekiem.

06. janvāris – 12. janvāris

1970

Nīcgalē sākušies lielas keramzīta ražošanas rūpnīcas būvdarbi. Tie uzticēti „Latvmežkolhozstroj” Rīgas pārvietojamajai mehanizētajai kolonnai. Kā zināms, keramzīts ir vērtīgs būvmateriāls, ar kuru daudzos gadījumos var veiksmīgi aizstāt ķieģeļus un betonu. Paredzēts, ka jaunā rūpnīca gadā saražos 100 000 kubikmetru keramzīta.

02. decembris – 08. decembris

1979

Daugavpils pievadķēžu rūpnīca piedzīvo pagaidu grūtības sakarā ar to, ka laikus netiek piegādāts metāls. Šo piegāžu starpnieks – bāze „Latvmetallosnabsbit” – ne vienmēr laikus atsūta nepieciešamo produkciju. Beidzamajā laikā grūtības saistītas ar alumīnija un misiņa cauruļu piegādi.

2009

Rēzeknes novada domes deputāti atbalstīja Austrumlatvijas reģionālā daudzfunkcionālā centra (nākamais centrs „Gors” – aut. piez.) būvniecības projektu. Šis lēmums guva atbalstu, jo projekta realizācijas izmaksas izdevās samazināt no 16 līdz 10 miljoniem latu. Pusi šīs summas piešķirs Eiropas Reģionālās attīstības fonds, atlikusī summas daļa būs pašvaldības līdzekļi. Taču, ņemot vērā aizvien pieaugušo ekonomisko krīzi, tas ir gana sarežģīts uzdevums.

25. novembris – 01. decembris

1989

Daugavpils iedzīvotāji aizvien biežāk sūdzas vietējās instancēs un avīzēs par balonu gāzes slikto kvalitāti. Šī gāze slikti deg, rada daudz kvēpu, kā rezultātā kastroļi un tējkannas ātri nokvēpst. Gāzes saimniecības „Daugavpils gāze” pārvalde ziņo, ka agrāk balonos iepildīja propāna un butāna maisījumu, bet tagad – tīru tehnisko butānu. Šīs gāzes sastāvā ir eļļas, kuras rada kvēpus. Diemžēl pilsēta nekādi nespēj ietekmēt rūpnīcas, kuras piegādā gāzi, jo tās arī ir mainījušas piegādes kvalitāti.

2009

Daugavpili apmeklēja Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers. Viņa vizītes laikā notika armijas parāde, tostarp tika demonstrētas vairākas mašīnas ar mīnmetējiem, lielgabaliem utt. Prezidents kopā ar dzīvesbiedri piedalījās arī Daugavpils Olimpiskā centra svinīgajā atklāšanā.

18. novembris – 24. novembris

1999

Notika Daugavpils Ledus halles svinīgā atklāšana – tādējādi Daugavpilī piepildījās daudzu ziemas sporta veidu pārstāvju un līdzjutēju sapnis. Gandarīti ir gan pilsētas iedzīvotāji, gan ieinteresētās personas. Hokeja komandas „Stalkers” treneris V. Platkovs atzīmēja: „Es vēl joprojām nespēju tam noticēt! Mēs divdesmit gadus sapņojām par savu ledus laukumu – un tagad sapnis ir piepildījies!” Objektu būvēja celtniecības firma „Ditton”, arī tās vadītāji teica, ka ir aizkustināti un lepojas ar sava darba rezultātiem.
Avots: Vikipēdija

1969

Vēstule avīzes „Krasnoje Znamja” redakcijai: „Pirms pāris gadiem mēs ievācāmies dzīvoklī Dobeles ielā 20. Mēs bijām apmierināti ar savu jauno mājokli. Taču, kā noskaidrojās, dzīvot tajā nebūt nav tik vienkārši. LRR dzīvokļu un komunālā saimniecība slikti regulē temperatūru ziemas periodā – dzīvoklī tā nav bijusi augstāka par 15 grādiem. Turklāt, atgriežoties no atvaļinājuma, konstatējām, ka kaimiņi appludinājuši mūsu dzīvokli. Pēc šiem plūdiem dzīvoklī sāka birt apmetums, izļodzījās grīda. Tā mēs dzīvojam jau divus gadus, taču pilsētas komunālie dienesti tikai sola, bet neko nedara. Drīz būs ziema, ko lai mēs iesākam?”

11. novembris – 17. novembris

1969

Daugavpils Pedagoģiskajā institūtā apmeties īsts robots! To sauc „Epsilons 1”, robota augums pārsniedz divus metrus. Priekšpusē redzams, kā pukst viņa metāla sirds. Katru starpbrīdi viņš nonāk uzmanības centrā un pat komunicē ar studentiem krievu un latviešu valodā – stāsta par Fizikas un matemātikas fakultātes dzīvi. Robota balss ļoti atgādina divu institūta lektoru balsis.
Avots: Latgales dati DU

1989

Daugavpilī nu jau ierasti redzama aina, kad, tuvojoties dienas vidum, pie alkoholisko dzērienu veikaliem sapulcējas milzīgs pūlis. Šeit stāv ne tikai tie, kuri pērk alkoholu sev, bet arī tie, kuri iepērkas, bet vēlāk, vakarpusē, pārdod degvīnu par 15—20 rubļiem par pudeli. Citās pilsētās palielināts veikalu skaits, kur tirgo stipros dzērienus, tāpēc rindas ir gandrīz likvidētas. Savukārt mēs turpinām alkohola apkarošanu ar agrākajām metodēm, kuras, diemžēl, nav efektīvas.