Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2020. gada 13. augusts
Ceturtdiena
Elvīra, Rēzija, Velga
+14.0 °C
apmācies

Par sevišķi cietsirdīgas slepkavības izdarīšanu aizturēts nepilngadīgs jaunietis

freeimages.com

Sestdien Daugavpilī tika atrasts sievietes līķis ar durtām brūcēm ķermeņa apvidū un citām vardarbīgas nāves pazīmēm. Pēc ekspertīzes noskaidrots, ka cietušajai nodarīti vairāk nekā 40 naža dūrieni. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par slepkavību, kas izdarīta ar sevišķu cietsirdību. Diennakts laikā, uz „karstām pēdām”,  tika aizturēts aizdomās turamais, kuram ar tiesas lēmumu piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, ziņo VP Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova.

2018. gada 4. augusta rītā VP LRP Daugavpils iecirknis saņēma informāciju, ka Daugavpilī kādā dzīvojamajā mājā tika atrasts 1961. gadā dzimušas sievietes līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117. panta ceturtā punkta – par slepkavību, kas izdarīta ar sevišķu cietsirdību, un uzsākta slepkavas meklēšana. Operatīvo un izmeklēšanas pasākumu laikā likumsargi noskaidroja iespējamā slepkavas personību, kā rezultātā tika atrasts un aizturēts kāds 17 gadus vecs jaunietis. Jāpiebilst, ka viņš iepriekš jau vairākkārt bija nonācis likumsargu redzeslokā aizdomās par saistību ar dažādām laupīšanām. Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, sieviete uzaicināja šo jaunieti uz savu dzīvesvietu, lai notīrītu jumtu, par ko jaunietim tika solīts atalgojums.

Pašlaik policija turpina izmeklēšanu, ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, ka arī tiek skaidroti slepkavības motīvi.

Atgādinām, ka, saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziegumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.