Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2021. gada 22. janvāris
Piektdiena
Austris
+1.6 °C
apmācies

Aizturēja ar cigarešu kontrabandu

Cīnoties ar nelikumīgu akcizēto preču apriti, Valsts policija regulāri veic dažādus preventīvus un operatīvus pasākumus. Veicot šādus pasākumus, VP LRP Kriminālpolicijas biroja darbinieki aizvadītajā nedēļā Daugavpilī konfiscēja lielu daudzumu nelikumīgi pārvadātu tabakas izstrādājumu un aizdomās par saistību ar šo likumpārkāpumu aizturēja kādu vietējo iedzīvotāju.

Kriminālpolicijas biroja darbinieki ieguva informāciju, ka Daugavpilī, iespējams, tiek veiktas darbības, kas ir saistītas ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju. Lai pārbaudītu esošo informāciju, policisti īstenoja operatīvo pasākumu kompleksu, kuru laikā apstādināja aizdomīgu AUDI markas transportlīdzekli. Veicot automašīnas apskati, tās bagāžas nodalījumā atrasti un konfiscēti 80 000 nelikumīgi pārvadātu cigarešu bez LR akcīzes markām. Aizdomās par saistību ar akcīzes nodokli apliekamo preču nelikumīgu apriti aizturēts transportlīdzekļa vadītājs – 1981. gadā dzimis vīrietis. Jāpiebilst, ka pērn viņš jau bija nonācis policijas redzeslokā saistībā ar analoģiskiem likumpārkāpumiem.

Pašlaik izmeklēšana turpinās, tiek skaidroti notikušā apstākļi, savukārt aizturētajam ir piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu, kā arī draud kriminālatbildība

Atgādinām, ka pēc Krimināllikuma 221. panta 1. daļas par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai ar naudas sodu.