Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2021. gada 22. janvāris
Piektdiena
Austris
+1.5 °C
apmācies

Balvos aizturēja vīrieša slepkavas

Pagājušajā nedēļā Valsts policija saņēma informāciju, ka Balvu novada Bērzkalnes pagastā mežā ir atrasts 1989. gadā dzimuša vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm – dažādām brūcēm ķermenī. Saistībā ar notikušo tika ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 116. panta par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu un uzsāktas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, informē VP Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, visdrīzāk, kopīgi lietojot alkoholu, starp cietušo un iespējamo vainīgo personu grupu bija izcēlies konflikts, kas pārvērties kautiņā. Konflikta laikā vīrietim nodarīti dažādi miesas bojājumi, tostarp, izmantojot auksto ieroci. Aizdomās par saistību ar šo noziedzīgo nodarījumu aizturēta trīs personu grupa. Divu personu darbības pašlaik tiek kvalificētas pēc KL 152. panta 2. daļas, savukārt trešās – pēc KL 116. panta. Jāpiebilst, ka 1. martā ar tiesas lēmumu vienam no aizturētajiem tika piemērots drošības līdzeklis -- apcietinājums, savukārt pārējiem – policijas uzraudzība.

Likumsargi turpina izmeklēšanu, tiek skaidrota aizturēto personu saistība ar minēto noziedzīgo nodarījumu un nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Atgādinām, ka pēc Krimināllikuma 116. panta par slepkavību soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Savukārt pēc KL 152. panta 2. daļas -- par nelikumīgu brīvības atņemšanu, kas saistīta ar fizisku ciešanu nodarīšanu cietušajam un ko izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu, naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Pašlaik izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju policija nesniedz.