Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2020. gada 26. februāris
Trešdiena
Aurēlija, Evelīna, Mētra
+5.5 °C
apmācies

Betsafe DRIFTA Festivāls atgriežas Daugavpilī

Ar Daugavpils domes un Daugavpils Sporta pārvaldes atbalstu 13. jūlijā septīto reizi drifts notiks Daugavpilī. Pēc gada pauzes drifteri tomēr atgriezīsies kartodromā „Blāzma”. 12. jūlijā tiks aizvadīti oficiālie treniņi, bet 13. jūlijā Daugavpilī notiks Betsafe Latvijas drifta kausa 4. posms un Lietuvas drifta kausa Street klases ieskaites posms.

Latvijas drifta kauss Daugavpilī aizvadīs 4. posmu, uz starta ceram redzēt arī Daugavpils braucēju Jevgeņiju Sapunu, kurš 2015. gadā pārliecinoši uzvarēja Latvijas drifta kausa Proam klases kopvērtējumā un ieguva 1. vietu.

Sacensībās startēs arī Lietuvas Street klases ieskaite, kura mazliet atšķiras no Latvijas Street klases tehniskajām prasībām. Lietuvas Street var braukt ar jebkuru aizmugurējās piedziņas automašīnu, kurā galvenais nosacījums ir tikai riepas izmēra platums -- 205 mm. Šīs atšķirības dēļ  Latvijas Street klasē, kurā brauc standarta ielas automašīnas, Street klasē mēs redzēsim divas tandēmu sesijas, gan atsevišķus tandēmus LV Street klasē, gan tandēmus LT Street klasē, kā arī tandēmus Proam klasē. Kopā sestdienā tiks aizvadīti kvalifikācijas braucieni abām ieskaites klasēm un 3 atsevišķi tandēmu fināli.

Proam klasē kopvērtējuma līderis ir Rolands Bērziņš, viņam vēl joprojām ir viens no skaistākajiem drifta auto Latvijā, 6. sērijas BMW. Rolandam seko abi gados jaunākie drifteri Artūrs Bondars un Nikolass Bertāns, bet pirmajam trijniekam strauji ir pietuvojušies arī pārējie Proam klases braucēji, bet, varbūt, pēc Daugavpils posma pamainīsies arī kopvērtējums. Daugavpilī Latvijas Proam klases sportistiem pievienosies arī braucēji no Lietuvas un Igaunijas.

Street klasē pēc iepriekšējā posma par kopvērtējuma līderi kļuva Edgars Kroģeris, aiz sevis atstājot pirmo divu posmu kopvērtējuma līderi Gintu Kirgicki. Trešajā vietā ierindojās pagājušā gada debijas balvas ieguvējs Igors Vozņakovskis, kuram cieši seko arī Imants Bitmets. Street Daugavpilī aizvadīs savu 4. posmu, kam sekos posms Igaunijā un noslēdzošais posms Biķerniekos. Neapšaubāmi, Daugavpils posmā cīņā par punktiem noteikti iesaistīsies katrs sezonas dalībnieks.

Kopā startēt solās vairāk par 60 dalībniekiem, bet organizatori droši aicina sacensībām pietiekties arī jaunos censoņus no Latgales novada, jo Street klasē savus spēkus var iemēģināt jebkurš braucējs, un tagad, kad sacensības notiek tik tuvu mājām, tiek dota vēl nebijusi iespēja pamēģināt spēkus šajā autosporta disciplīnā.

Daugavpilī būs atvērtais dalībnieku parks ar iespēju visiem aplūkot drifta automašīnas klātienē un satikt sportistus.

Sacensību oficiālie treniņi risināsies piektdienā, 12. jūlijā. Sestdien, 13. jūlijā, treniņi sāksies jau no paša rīta, bet sacensību atklāšana noteikta pl. 14.00, kam sekos trīs atsevišķas tandēmu sesijas.