Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2020. gada 20. janvāris
Pirmdiena
Aļģirds, Aļģis, Oļģerts, Orests
+1.0 °C
apmācies

Atzīmējot dienesta desmitgadi, godināti NMPD darbinieki

Atzīmējot desmit gadu jubileju, kopš Latvijā izveidots vienots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), jūlija sākumā svinīgā ceremonijā NMPD sveicis savus darbiniekus no visas Latvijas. Pasniedzot apbalvojumus, dienesta direktore Liene Cipule teica paldies par darbu brigāžu mediķiem, dispečeriem, operatīvo transportlīdzekļu vadītājiem, dienesta Specializētās medicīnas centra mediķiem un citu dienesta struktūrvienību darbiniekiem.

Cildinot dienesta darbiniekus, apbalvošanas ceremonijā tika godināti ne vien tie, kuri pērn īpaši sarežģītās situācijās darīja visu iespējamo un neiespējamo, lai glābtu cilvēku dzīvības, bet arī tie, kuri ikdienā un daudzu gadu garumā savas zināšanas un enerģiju pašaizliedzīgi velta dienestam. Apbalvojumi tika pasniegti vairākās nominācijās – “Mūža ieguldījums”, “Par nopelniem”, “Par profesionalitāti”, “Par ieguldījumu”, “Par pašaizliedzību” un “Par ilggadību”. Tos saņēma vairāk nekā 100 dienesta darbinieki no visas Latvijas.

Apbalvoto vidū ir mediķi, kuri strādājuši ļoti saspringtās un sarežģītās situācijās – glābuši dzīvību pacientam ar nozāģētu plaukstu, iznesuši no meža vīrieti ar smagu politraumu, kas gūta krītot no koka, no klīniskās nāves atdzīvinājuši vīrieti pļavas vidū pēc infarkta lēkmes u.c.  Tāpat profesionalitāte un pašaizliedzība novērtēta situācijās, kuras būtu grūti nosaukt par mediķu ikdienu. Proti, godināta mediķu rīcība, kad, ierodoties izsaukuma vietā – autobusa pieturā -, brigāde atskārta, ka reanimācijas pasākumi jāveic pašu brigādes šoferīša tēvam.  Uzteikts arī mediķu komandas darbs, kad šosejas malā mediķu automašīnā notikušajās dzemdībās izdevās izglābt divas dzīvības – priekšlaikus dzimušu bērniņu un viņa māmiņu.

Par profesionalitāti uzteikti gan brigāžu vadītāji, kuri ikdienu teicami organizē savas komandas darbu, glābjot ne viena vien pacienta dzīvību, gan operatīvo transportlīdzekļu vadītāji, kuri sniedz visu nepieciešamo atbalstu brigādei. Īpaši godināti arī tie darbinieki, kuri dienestam veltījuši savu mūžu, strādājot tajā vairāk nekā 25 gadus, kā arī tie, kuri ar aizrautību un entuziasmu ievada darbā  jaunos kolēģus un mudina jauniešus kļūt par dienesta mediķiem.

Vienlaikus, desmitgades ietvaros, apbalvoti arī pieredzes bagāti ārsti, ārsta palīgi, vadītāji un dispečeri, kuru ieguldījums dienestā, kādu mēs to redzam šobrīd, ir bijis neatsverams. Tāpat ar apbalvojumu paldies teikts dienesta sadarbības partneriem – medicīnas koledžām, slimnīcām un to uzņemšanas nodaļām, kolēģiem no citiem operatīvajiem dienestiem u.c.

Apbalvojumu “Mūža ieguldījums” piešķir dienesta darbiniekiem pēc 25 nostrādātiem gadiem, godinot ilgo darba mūžu, godprātīgi un izcili veicot savus amata pienākumus. Šis apbalvojums piešķirts Silvijai Ivanānei, Latgales reģionālā centra Daugavpils brigāžu atbalsta centra Preiļu neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta vecākajai NM ārsta palīdzei;

Apbalvojumu “Par ieguldījumu” piešķir par nozīmīgu ieguldījumu dienesta darbības pilnveidošanā. Tas var būt gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša uz dienesta pilnveidi vērsta darbība. Šis apbalvojums piešķirts:

 • Vladimiram Bistrovam, Latgales reģionālā centra galvenajam ārsta palīgam;
 • Viktoram Kosnarevičam, Latgales reģionālā centra vadītājam;
 • Astrīdai Igolniecei, Latgales reģionālā centra vadītāja vietniecei;
 • Ritai Strodei, Daugavpils teātra valdes loceklei;
 • Līvijai Jankovskai, Daugavpils Universitātes aģentūras Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledžas direktorei;

Apbalvojumu “Par profesionalitāti” piešķir par godprātīgu un augsti profesionālu amata pienākumu veikšanu, ar savu personīgo piemēru stiprinot iestādes reputāciju un profesionālo tēlu. Šis apbalvojums piešķirts:

 • Agnesei Serskihai, Latgales reģionālā centra Daugavpils brigāžu atbalsta centra NM ārsta palīdzei;
 • Nadeždai Kašihinai, Latgales reģionālā centra Rēzeknes brigāžu atbalsta centra NM ārsta palīdzei;
 • Veronikai Gipterei, Latgales reģionālā centra vecākajai dežūrārstei;

Apbalvojumu “Atzinības raksts” piešķir par konkrētos gadījumos apliecinātu augstu profesionalitāti neatliekamās medicīniskās palīdzības organizēšanā vai nodrošināšanā īpaši kritiskās situācijās, spējot pieņemt tūlītējus, atbildīgus un atbilstošus lēmumus, lai glābtu un saglabātu pacientu dzīvības. Šis apbalvojums piešķirts:

 • Irēnai Gadaļinai, Latgales reģionālā centra Rēzeknes brigāžu atbalsta centra NM ārsta palīdzei;
 • Marinai Aļeško, Latgales reģionālā centra Rēzeknes brigāžu atbalsta centra ārsta palīdzei;
 • Igoram Pegasovam, Latgales reģionālā centra Rēzeknes brigāžu atbalsta centra operatīvā medicīniskās transportlīdzekļa vadītājam;
 • Vladimiram Cvetkovam, Latgales reģionālā centra Rēzeknes brigāžu atbalsta centra ārstam;
 • Laurai Tolstovai, Latgales reģionālā centra Rēzeknes brigāžu atbalsta centra ārsta palīdzei;
 • Valērijam Čakovam, Latgales reģionālā centra Rēzeknes brigāžu atbalsta centra operatīvā medicīniskās transportlīdzekļa vadītājam;
 • Tatjanai Sviridenko, Latgales reģionālā centra Viļānu neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta NM ārsta palīdzei;

Apbalvojumu “Par ilggadību” piešķir dienesta darbiniekiem, sasniedzot 25 gadu darba stāžu. Šis apbalvojums piešķirts:

 • Viktoram Kosnarevičam, Latgales reģionālā centra vadītājam;
 • Alīnai Raudivei, Latgales reģionālā centra Krāslavas neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta NM ārsta palīdzei;
 • Aleksandram Bogdanovam-Jermolajevam, Latgales reģionālā centra Krāslavas neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa vadītājam;