Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2020. gada 18. janvāris
Sestdiena
Antis, Antonijs, Antons
+0.6 °C
skaidrs laiks

Daugavpilī vērienīgi aizvadīti Medus un ķiploku svētki

Autora foto

17. augustā Daugavpilī, Andreja Pumpura skvērā, vērienīgi tika svinēti Medus un ķiploku svētki “Salds kā medus, stiprs kā ķiploks!”.

 


Pasākuma dalībniekiem bija iespēja apmeklēt medus un ķiploku produktu tirdziņu, degustēt produkciju, piedalīties konkursos un nobalsot par iegaršojušos medu. Pasākumā darbojās arī Pirts skolas burbuļpirtiņa, interesentiem bija iespēja pašiem pagatavot pirts skurbi, piedalīties slotu siešanas darbnīcā, kā arī izmantot ekskluzīvu iespēju bez maksas nobaudīt četrrocīgu pērienu.

 


Organizatori bija parūpējušies arī par jaunākajiem pasākuma dalībniekiem -- bērni varēja iesaistīties bitītes meistarklasēs.

 


Par muzikālo noformējumu Medus un ķiploku svētkos rūpējās Čerņigovas apgabala Filharmonijas centra dziesmu un deju akadēmiskais ansamblis “Siverski kleinodi”, Dzintars Čīča un Kaspars Antess ar koncertprogrammu “Draugi uz mūžu” un Andris Baltacis un grupa “Baltie lāči” ar koncertprogrammu “Tirgus stāsti”. 

 


Medus un ķiploku svētkus “Salds kā medus, stiprs kā ķiploks” apmeklēja un krietnu veselības eliksīra devu pasākuma gaitā saņēma vairāki simti daugavpiliešu un pilsētas viesu. Sadarbībā ar Latvijas Biškopības biedrības Daugavpils nodaļu, ķiploku audzētājiem un Pirts skolu, Medus un ķiploku svētkus organizēja Latviešu kultūras centrs.