Otrdiena
Alfs, Bernadeta, Mintauts
+4.2 °C

„Dinaburgai” trešajā periodā neveicās

HK „Dinaburga” pirmajā mājas spēlē, kurā sacentās ar „Liepāju”, piedzīvoja smagu zaudējumu – 1:6. Pirmajos divos periodos ledus laukumā risinājās līdzīga spēle, bet pēdējās divdesmit minūtēs Daugavpils hokejisti, pieļāvuši pāris kļūdas, zaudēja vārtus un salūza.

Pēc šī zaudējuma puiši izdarīs pareizos secinājumus. Viņiem bija, ko ģērbtuvē apspriest, bet treneris Atvars Tribuncovs atradīs īstos vārdus. Šis zaudējums nav jāpārvērš traģēdijā. Protams, ir nepatīkami zaudēt savā laukumā sezonas sākumā, spēlējot pilnu tribīņu priekšā. Skatītāji ir noilgojušies pēc hokeja. Ledus halle bija gandrīz pilna, un cilvēki varēja ar interesi skatīties ilgi gaidīto spēli, jo īpaši pirmajā un otrajā trešdaļā, kad vēl bija izredzes un intriga.

Nākamajā spēlē „Dinaburga” sacentīsies ar HK „Olimp” – šis klubs ir vēl viens virslīgas jaunpienācējs, taču tam ir spēcīgs sastāvs. Komandā spēlē aizsargi Georgijs Pujacs un Aleksandrs Jerofejevs, Oskars Bārtulis un Maksims Širokovs, kā arī 36 gadus vecais Krievijas hokejists Vitālijs Šulakovs, kurš aizvadījis gandrīz 300 spēles Kontinentālajā hokeja līgā. Uzbrucēji ir Rīgas „Dinamo” bijušie spēlētāji Nikolajs Jeļisejevs un Aleksejs Širokovs, vārtus sargās divu olimpisko spēļu dalībnieks Ervīns Muštukovs. Treneru štābu vada Jurijs Agureikins, kurš daudzus gadus strādāja Daugavpilī.

HK „Dinaburga” galvenais treneris Atvars Tribuncovs: „Droši vien, nospieda atbildības nasta, spēlējot savu skatītāju priekšā, turklāt šādā līmenī mēs sen neesam spēlējuši. Puiši salūza psiholoģiski, sāka zaudēt vārtus, pēc tam sekoja dīvaini noraidījumi. Taču otrajā periodā bija visas iespējas mainīt situāciju, taču, droši vien, lika sevi manīt šāda līmeņa spēļu prakses trūkums. Domāju, ka līdz sezonas otrajai pusei visu sakārtosim.

Sezonai gatavojāmies divus mēnešus, ar to pietika. Pilnveidojām tehniku, uzlabojām fizisko sagatavotību, taču spēļu pieredzi iespējams gūt tikai reālos apstākļos – čempionātā.

Labi spēlē vārtsargs, viņam ir tikai jāpalīdz. Jārealizē vairākums, domāju, ka šādas spēles sezonā vairāk nebūs. Katram zaudējumam ir arī savi plusi. Nevar teikt, ka mūs uzvarēt bija pavisam vienkārši. Pirmajā periodā ieskrējāmies, otrajā spēles nogrieznī pārņēmām iniciatīvu, bet trešajā neveicās. Puiši ir jauni, domāja – tūlīt gūsim vārtus, bet iesita mums, un spēlētājiem uzreiz nolaidās rokas. Uzreiz sekoja kļūdas, uz kurām tika norādīts jau agrāk, tāpēc strādāsim pie tā arī turpmāk.”

Latvijas čempionāts 2019/2020. Virslīga

Daugavpils. 18.09.2019. Ledus halle

„Dinaburga” – „Liepāja” – 1:6 (0:1, 1:0, 0:5)

Vārti: 0:1 – Kaleinikovs (Zabis, 8:29), 1:1 – Jakovļevs (Pečura, 30:54), 1:2 – Kaleinikovs (Minajevs, Zabis, 43:20), 1:3 – Žučkovs (Freibergs, 45:08), 1:4 – Zabis (Fomins, mazākums, 54:22), 1:5 – Demiters (Miezis, vairākums, 56:49), 1:6 – Freimanis (Zabis, Dilevka, vairākums, 57:51)

Vārtsargi: Dončenko (00:00—53:24, 54:02—60:00) – Jučers (00:00—60:00)

Soda minūtes: 27—6

Metieni: 7—15

Galvenie tiesneši: Krišs Kupčus, Andrejs Jakovļevs, līnijtiesneši – Deniss Kudrjašovs, Kaspars Širins