Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 9. decembris
Pirmdiena
Sarmīte, Tabita
+6.0 °C
neliels lietus

Centralizētajai ūdensapgādei Daugavpilī aprit 130 gadi

Autora foto

Šogad aprit 130 gadi kopš centralizētās ūdensapgādes sākuma Daugavpilī. XIX gadsimta beigās Daugavpils, toreiz saukta par Dinaburgu, bija ievērojams rūpniecības centrs. Uzņēmumos un fabrikās daudz kur tika izmantotas tvaika mašīnas, kuru darbināšanai bija nepieciešams ūdens. 1885. gadā toreizējā pilsētas pašvaldība, kuru vadīja Pāvels Dubrovins, pieņēma lēmumu par Dinaburgas ūdensvada biedrības izveidi.
SIA “Daugavpils ūdens” sabiedrisko attiecību speciāliste Olga Bumažņikova „Latgales Laikam” pastāstīja, ka Dinaburgas ūdensvada biedrība bija privāts uzņēmums, kurš saņēma no domes uzdevumu četros gados izveidot pilsētā pirmo ūdensvada staciju un pirmos cauruļvadus. Šis uzdevums arī tika veiksmīgi izpildīts, un 1889. gada oktobrī pirmā ūdensvada stacija “Gajoks” padeva ūdeni pirmajam klientam. To, ka darbi toreiz tikuši izpildīti kvalitatīvi, apliecina kaut vai tāds fakts, ka minētā ūdensvada stacija, piedzīvojot vairākas modernizācijas, ūdens piegādi iedzīvotājiem nodrošināja 111 gadus.

 

Visu rakstu lasiet 25. oktobra numurā.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.