Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2020. gada 28. maijs
Ceturtdiena
Vilhelms, Vilis
+12.8 °C
apmācies

Aizkavējusies jaunās tramvaju līnijas nodošana ekspluatācijā

Sakarā ar jaunbūvējamā tramvaju līnijas atzara Stropos pārbaudes laikā konstatētajiem trūkumiem uz pagaidām nenoteiktu laiku aizkavējusies tā nodošana ekspluatācijā, „Latgales Laikam” pastāstīja AS „Daugavpils satiksme” valdes loceklis Sergejs Blagoveščenskis.

Pārbaudes laikā atklājies, ka viena sliežu pārmija nedarbojas tā, kā vajadzētu, bet vēl viena sliežu pārmija ir ieprojektēta ne tāda, kādai tai vajadzētu būt. Cik ilgs laiks būs nepieciešams konstatēto trūkumu novēršanai, transporta uzņēmuma vadītājs pagaidām nemācēja pateikt.

Jaunais tramvaju līnijas posms Stropos tiek būvēts Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda projektā „Jaunas tramvaju līnijas būvniecība posmā no 18. novembra ielas–Veselības iela--Stropu ciems, Daugavpilī”. Tā kopējais garums ir 2,04 kilometri, tas stiepjas gar 18. novembra ielu no krustojuma ar Vasarnīcu ielu līdz krustojumam ar Veselības ielu, kur turpinās gar Veselības ielu, ved līdz Daugavpils reģionālajai slimnīcai un tad Vasarnīcu ielā savienojas ar veco līniju.

Jaunās tramvaju līnijas posma 18. novembra iela–Veselības iela–Stropu ciems būvnieki ir ceļu būves firma SIA „Binders”, būvdarbu kopējā summa ir 5,64 milj. eiro, no kuriem 75% ir ES Kohēzijas fonda finansējums, 4,5% -- valsts budžeta dotācija un 10,5% -- pašvaldības līdzfinansējums.