Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2020. gada 10. aprīlis
Piektdiena
Anita, Anitra, Annika, Zīle
+4.6 °C
neliels lietus

Daugavpilī aizturēti dzīvokļu zagļi

Operatīvās informācijas pārbaudes laikā par dzīvokļu zādzībām Rēzeknē, Jēkabpilī, Salaspilī un Rīgā tika aizturēta personu grupa, kura ar nozagtajām mantām pārvietojās uz Daugavpili. Saistībā ar katru zādzības faktu tika ierosināts kriminālprocess. Divām no personām ir piemērots drošības līdzeklis – policijas uzraudzība. Izmeklēšana turpinās, informē VP Latgales reģiona pārvaldes speciāliste Lāsma Kursīte.

VP LRP Kriminālpolicijas biroja darbinieki saņēma informāciju, ka 8. un 11. novembrī dažādos Latvijas punktos – Rēzeknē, Jēkabpilī, Salaspilī un Rīgā -- tika izdarītas dzīvokļu zādzības. Personas tika aizturētas brīdī, kad tās pēc kārtējās zādzības pārvietojās uz Daugavpili.

11. novembrī tika aizturētas visas četras aizdomās turamās personas – 1991., 1989., 2000. un 1995. gadā dzimuši vīrieši, kuri jau iepriekš bija nonākuši policijas redzes lokā saistībā ar analoģiskiem noziedzīgiem nodarījumiem. Jāpiebilst, ka automašīnas apskates laikā policijas darbiniekiem izdevās atgūt daļu nozagto mantu. Izmeklēšanas laikā tika konstatēts, ka garnadži dzīvokļos iekļuva, atspiežot dzīvokļu logus, kuri atradās daudzdzīvokļu māju pirmajā stāvā. Pašlaik likumsargi turpina izmeklēšanu, tiek skaidrota vīriešu saistība ar minētajiem noziegumiem.

Saistībā ar šiem notikumiem uzsākts kriminālprocess pēc KL 175. panta 3. daļas. Policija atgādina, ka par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī, dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas vai ietaises, kas savieno glabātavas, kā arī par transportlīdzekļa zādzību, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Pamanot aizdomīgas personas un automašīnas, kurās iekšā esošās personas, iespējams, novēro mājokļus, Valsts policija aicina nekavējoties ziņot likumsargiem, zvanot uz tālruni 110.