Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2021. gada 28. novembris
Svētdiena
Olita, Rita, Vita
-1.9 °C
apmācies

Jaunajiem futbolistiem liegta iespēja trenēties Esplanādes stadionā

Autora foto Esplanādes stadions

Latgales Laika” rīcībā ir nonākusi informācija, ka jaunajiem futbolistiem Daugavpilī nu ir liegta iespēja pilnveidot savu meistarību ierastajā treniņu vietā stadionā Esplanādē. Tā vietā viņiem ir jāmēro ceļš uz stadionu „Celtnieks”.

Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis atklāja, ka šāda situācija ir izveidojusies tādēļ, ka Daugavpils Olimpiskais centrs (DOC), kam pieder zeme zem stadiona, ir nolēmis nopelnīt uz pašvaldības rēķina un pieprasījis no tās par stadiona apsaimniekošanu divas reizes augstāku maksu nekā tā bija laikā, kad stadionu apsaimniekoja pašvaldība. Pašvaldības piedāvājumu tai pašai turpināt stadiona apsaimniekošanu DOC ir noraidījis.

Sākotnēji stadionu apsaimniekoja pašvaldība. 2018. gadā Daugavpils dome, DOC un Latvijas Futbola federācija parakstīja vienošanos, ka pēc tam, kad tiks pabeigta stadiona modernizācijas pirmā kārta, tā apsaimniekošanu pārņems DOC.

Pārņemot stadiona apsaimniekošanu savā pārziņā, DOC, kas stadiona rekonstrukcijā nav ieguldījis ne centa, pretēji pašvaldībai un valstij, kas šajā projektā investēja 700 000 eiro, stadiona apsaimniekošanas maksu no 25 000 eiro gadā nolēma paaugstināt līdz 70 000 eiro. Pēc tam minētā naudas summa tika nedaudz samazināta, taču tā pašvaldībai joprojām nav pieņemama.

Tā kā pašvaldība neparakstīja līgumu ar DOC, tas pārtrauca zemes nomas līgumu. Lai radušos konfliktu atrisinātu, pašvaldība ir vērsusies ar vēstuli Latvijas Olimpiskajā komitejā. Ja risinājums tiks rasts, jaunie futbolisti varēs atgriezties ierastajā treniņu vietā. Patlaban DOC cieš zaudējumus, jo Esplanādes stadions kā sporta bāze netiek izmantota.