Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2021. gada 28. novembris
Svētdiena
Olita, Rita, Vita
-2.0 °C
apmācies

Pozitīvs “Covid-19” tests Daugavpils Olimpiskā centra vadītājam

Pēc Latvijas Futbola federācijas (LFF) aicinājuma veicot testu uz jaunā koronavīrusa izraisīto saslimšanu “Covid-19”, pozitīvs tas izrādījies Daugavpils Olimpiskā centra (DOC) valdes loceklim Vladimiram Šteinbergam.

V. Šteinbergs 3. jūlijā notikušajā LFF kongresā pretendēja uz organizācijas pirmā viceprezidenta amatu. Viņš stāstīja, ka analīzes veiktas pagājušās nedēļas nogalē un, saņemot pozitīvu testa rezultātu, noorganizēta arī kontaktpersonu testēšana. Kopumā testēti aptuveni 150 cilvēki -- gan DOC darbinieki, gan viņu ģimenes locekļi. Svētdien saņemtie rezultāti liecina, ka visiem pārējiem rezultāti ir negatīvi.

Mājas karantīna gan noteikta sešiem DOC biroja darbiniekiem, kuri bijuši ciešākā kontaktā ar V. Šteinbergu. Arī pats DOC vadītājs ir karantīnā. Viņš atzina, ka joprojām nejūt „Covid-19” raksturīgus simptomus, un priecājas, ka analīzes veiktas operatīvi.

Pagājušās nedēļas nogalē DOC pārtrauktas tur notiekošās bērnu sporta nometnes. Taču, ņemot vērā, ka darbinieku analīzes ir negatīvas, pilsētas Sporta pārvalde varētu lemt par nometņu atjaunošanu, pieļāva V. Šteinbergs. Pārējās DOC struktūras turpina darbu ierastajā režīmā.

SIA "Daugavpils olimpiskais centrs" īpašnieki ir Latvijas Olimpiskā komiteja un Daugavpils dome. "Firmas.lv" dati liecina, ka uzņēmuma apgrozījums pērn bijis 946 840 eiro, bet zaudējumi sasnieguši 468 774 eiro.

Kā ziņots, pēc informācijas saņemšanas par “Covid-19” saslimšanu Guntaram Indriksonam, kurš 3. jūlijā apmeklēja LFF kongresu un kandidēja uz valdes locekļa amatu, LFF tūlītēji organizēja gan kongresa rīkošanā iesaistīto, gan neiesaistīto LFF darbinieku testēšanu, kā arī tika veiktas pārbaudes LFF valdes locekļiem. Operatīvā kārtā veiktās šo cilvēku pārbaudes pozitīvas analīzes neatklāja.

No LFF kongresa dalībniekiem „Covid-19” konstatēts kopā piecām personām, tajā skaitā G. Indriksonam un V. Šteinbergam, kuri paši atklājuši par inficēšanos.

Nedēļas nogalē LFF ziņoja, ka divos klubos konstatēti četri „Covid-19” inficēšanās gadījumi. Jūrmalas "Spartaks" atklāja, ka tā administrācijā saslimušas trīs personas, no kurām divas apmeklēja 3. jūlijā notikušo kongresu, bet viens saslimšanas gadījums konstatēts "Valmieras" kluba vadībā.

Pēc LFF pieejamās informācijas, trīs no šiem četriem saslimšanas gadījumiem saistīti ar pārvietošanās kopīgā transportlīdzeklī pēc 3. jūlija LFF kongresa ar G. Indriksonu, par kura saslimšanu 8. jūlijā ar sociālo tīklu palīdzību paziņoja pats saslimušais.